Eversmuiža. Fotogrāfijas autore: Ligita Karvele
Eversmuiža. Fotogrāfijas autore: Ligita Karvele

Ciblas pagasts ir viena no Ludzas novada administratīvajām teritorijām. Robežojas ar Zvirgzdenes, Blontu, Līdumnieku, Briģu un Isnaudas pagastiem.

Līdz 1925. gadam pagasta nosaukums bija Eversmuižas pagasts. Kultūrvēsturiska nozīme arī Eversmuižas pilij; Ludzas labajā krastā Zeltiņu ciemā 1910.gadā atrasts Latvijā nozīmīgākais 11.gs. monētu depozīts ar ~1100 monētām. 1999. g. nodibināts liegums „Klešņiku purvs un „Gulbju un Plātarovas purvs”

Ciblas pagasta daļa atrodas Mudavas zemienes lēzeni viļņotajā Zilupes līdzenumā, dienvidrietumu mala iesniedzas latgales augstienes Rēzeknes pazeminājumā un Rāznavas paugurainē, kurā atrodas augstākās vietas novadā- uz robežas Vabaļu kalna mala (175 m) un Kaļveišumkalns (172,7 m). Lielākās upes – Ludza (Ilža), Zilupe, Robežas upe un Kondratu strauts. Lielākie ezeri  Peiteļa, Zilezers, Kurjanovas, Daļkas, Zabalotjes, Ļebedinca un Siņicas. Lielākie purvi – Klešniku, Ļebedincu, Spirku, Cajpku, Krivandas un Jasku.

Apciemojot Ciblas apkārtni, pamanīsi Latgales pierobežas seno pilskalnu rindas, zināmākais un senākais no tiem – Ķīšu kalna pilskalns. Eversmuižā ieskaties vēstures mantojuma sejā. Katrā gadalaikā savā burvībā atklāsies Ilžas upes krasti ar varenajiem kokiem un akmeņiem.