Mežvidu pagasts ir viena no Ludzas novada administratīvajām teritorijām. Robežojas ar Salnavas, Malnavas, Mērdzenes, Pušmucovas un Zvirgzdenes pagastiem un Rēzeknes novada Bērzgales, Ilzeskalna un Nautrēnu pagastiem.

19.gs. saimniecisko attīstību veicinājusi atrašanās pie nozīmīgiem satiksmes ceļiem. 1830.gadā tika atklāts Varšavas – Sanktpēterburgas trakts ar zirgu apmaiņas punktu Lepestē. Sakarā ar dzelzsceļa atklāšanu no Sanktpēterburgas uz Varšavu 1860.gadā tika uzcelta Mežvidu dzelzsceļa stacija. Te atradās Annas, Mežvidu un Padoles muižas, kā arī 3 nelielas pusmuižas vai foļvarki – Ivanova, Ecežova un Kozuļi. 

Mežvidu pagasta ziemeļu daļa atrodas Austrumlatvijas zemienes Adzeles pacēlumā, dienvidu daļa- Latgales augstienes Burzavas paugurainē. Pagasta lielākās upes: Iča veido rietumu, bet Rītupe dienvidaustrumu robežu. Pagasta teritorijā atrodas Černovkas, Dasas, Lakšinīku, Janiku, Lendzeišu un Strodu strauti. 31% pagasta platības aizņem meži (Ezernīku mežs). Lielākais purvs – Gogosovas purvs.