Līdumnieku pagasts ir viena no Ludzas novada administratīvajām teritorijām tā austrumos, Krievijas pierobežā, Ludzas un Zilupes starpupē. Robežojas ar Ciblas, Blontu un Briģu pagastiem.

Pagasta teritorijā ir tādas upes kā Kurjanka, Rūbeža upe un Zilupe. Ezeri – Daļkas ezers, Kurjanovas ezers, Ļebedinca ezers, Peiteļa ezers, Siņicas ezers, Zabolotjes ezers un Zilezers. Līdumniekos atrodas viens no lielākajiem Latvijas akmeņiem – Seimaņu dižakmeni, kas ir neregulāras formas, rupjgraudains, saplaisājis. Tā garums – 9,0m, augstums – 1,9m, platums – 5,6m, virszemes tilpums apmēram 35 kubikmetri. Lielākā akmens daļa atrodas zemē. Akmens ir ģeoloģisks un ģeomorfoloģisks dabas piemineklis.

Apciemojot Ciblas apkārtni Līdumniekos priecēs senās Ponizoves atmoda, iespējas atpūsties gan radoši gan aktīvi, kā arī izbaudīt pirts rituālu mājiņā uz ūdens. Te varēsi iesaistīties dažādu darbu iemaņu apgūšanā vai izzināt lietu un vietas vēsturi novada vēstures un mantu krātuvē Līdumniekos. Agrāk tautā lietots Līdumnieku stūra (Ciblas pagasta Z stūra) nosaukums Ponizove. Eversmuižas iedzīvotāji visus aizpūriešus, sākot ar Hmeļņeckiem, sauca par ponizoviešiem.