Palīdzība Ukrainai Sabiedrība
Attēlā: Ierakumu svece. Foto: Biedrība “Tavi draugi”
Attēlā: Ierakumu svece. Foto: Biedrība “Tavi draugi”

atavojoties XXVII Vispārējiem latviešu Dziesmu un XVII Deju svētkiem Latvijas Nacionālais kultūras centrs sadarbībā ar biedrību “Tavi draugi” un Latvijas Kultūras darbinieku biedrību aicina Dziesmu un deju svētku kustības dalībniekus ziedot sveces, lai vēlāk tās pārtaptu ierakumu svecēs un tiktu nogādātas Ukrainas aizstāvjiem.

Ludzas pilsētā sveces iespējams ziedot, atnesot tās uz Ludzas Kultūras namu šonedēļ, no otrdienas līdz ceturtdienai ieskaitot (17.01.2023. līdz 19.01.2023.), no plkst. 9.00-12.00 un 16.00-19.00. 

Pašvaldība un kultūras nams nodrošinās šo sveču savākšanu un nogādāšanu uz Rīgu 2023. gada 20. janvārī. 

Pašvaldību un kultūras centru pārstāvji aicināti 2023. gada 20. janvārī uz Doma laukumu, kur visas dienas garumā no plkst. 10.00 līdz 19.00 notiks 1991. gada barikāžu aizstāvju atcerei veltītie pasākumi, tajā skaitā ierakumu sveču gatavošana Ukrainai. Laikā no plkst. 14.00 līdz 16.00 plānota biedrības “Tavi draugi” organizēta kultūras programma, kas noslēgsies ar vienotu Jāzepa Vītola “Gaismas pils” dziedāšanu diriģenta Māra Sirmā vadībā.

Mūsu, latviešu spēks slēpjas mūsu dziesmā. Klusi pie sevis un skaļi kopā dziedāta dziesma mums nesusi brīvību, uzmundrinājusi un vienojusi gan priekos, gan grūtībās. Tagad mēs vēlamies dalīties savā dziesmas spēkā ar varoņiem Ukrainā. Gatavojoties Dziesmu un deju svētkiem kopā ar biedrību “Tavi draugi” aicinām kuplo Latvijas dziedātāju un dejotāju saimi kopīgi paveikt lielu darbu – uzcelt Gaismas pili Ukrainai!

Aicinām ikvienu kolektīva dalībnieku līdz 19. janvārim uz mēģinājumu paņemt līdzi sveces un ziedot tās simboliskas gaismas pils tapšanai. Savāktās sveces no visas Latvijas tiks nogādātas Rīgā, biedrībā “Tavi draugi”, kur tās pārtaps ierakumu svecēs un tiks nogādātas Ukrainas aizstāvjiem. Karavīriem sveces ir ļoti vajadzīgas, lai uzsildītu ūdeni, pagatavotu maltīti un sasildītos. Mēs no sirds ticam, ka apvienojot Latvijas Dziesmu un deju svētku saimi, varam nest gaismu un siltumu, kas palīdzēs uzvarēt tumsu un ļaunumu!

Lai ceļas Gaismas pils! Slava Ukrainai!

 

Kontaktpersona: Laura Čaupale Biedrība ”Tavi draugi” 

 E-pasts: lauracaupale@gmail.com

Telefona nr. +371 26406007