Sabiedrība Vide Lielā Talka Pašvaldība
Foto1
Attēlā: Ludzas novada pašvaldības darbinieki sakopa teritoriju Ludzas pilsētā, maršrutā no Liepājas ielas līdz Pauguļu ezeram.

Sestdien, 22. aprīlī, visā Latvijā, tostarp Ludzas novadā, Lielās talkas ietvaros iedzīvotāji sakopa, labiekārtoja un apzaļumoja savu tuvāko apkārtni.  Ar moto "Zaļa Latvija = Zaļa pasaule", Lielā Talka norisinājās jau 16. gadu pēc kārtas.

Kā informē Lielās talkas organizatori, tad šogad kopumā tika pieteiktas 1139 talkas vietas. No tām 941 ir publiskā atkritumu savākšanas talka un 445 ir labiekārtošanas talkas. Tāpat šogad pieteiktas arī aptuveni 180 SOLO talkas, kas sevī ietver DUO un ģimenes talkas. Kopš 2008. gada, Lielā Talka ik gadu pulcē Latvijas iedzīvotājus, lai katrs no mums pieliktu savu roku, lai sakoptu, satīrītu un apzaļumotu mūsu valsti. Arī šogad iesaiste ir bijusi ļoti plaša.

Arī Ludzas novada pašvaldības darbinieki jau tradicionāli atbalsta Lielās Talkas iniciatīvu. Šogad tika uzkopta teritorija Ludzas pilsētā, maršrutā no Liepājas ielas līdz Pauguļu ezeram. Uzstādītas divas Dabas aizsardzības pārvaldes izstrādātās informatīvās zīmes: “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes”.

Ludzas novadā tika reģistrētas teju 40 talkošanas vietas gan pilsētās, gan pagastos. Malnava un Goliševa aicināja doties cīņā ar latvāņiem. Aktīvie Līdumnieku iedzīvotāji šogad stādīja hortenziju stādus. Daudzviet novadā, piemēram, Cirmā tika sakopta pludmales teritorija, uzkopti daudzdzīvokļu namu pagalmi, bērnu rotaļu laukumi. Tika uzkoptas un labiekārtotas parku un bijušo muižu, kapu u.c. teritorijas.

Priecājamies par sirsnīgām jauniešu iniciatīvām, kā piemēram, Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi devās sakopt bijušo pedagogu atdusas vietas.

kolāža talka
Ludzas 2. vidusskolas audzēkņi uzkopj bijušo pedagogu atdusas vietas.

Arī Zilupes jauniešu iniciatīvas grupa kopā ar pilsētas aktīvistiem sanāca kopā, lai padarītu savu pilsētu vēl skaistāku un tīrāku.

Zilupes jauniešu iniciatīvas grupa kopā ar pilsētas aktīvistiem.

Arī šogad Kārsavas pilsētas pārvalde Lielās Talkas ietvaros sakopa Avženkas upes krastus.

Lielās Talkas talcinieki Kārsavā

Turpināsim labos darbus, jo jau šo sestdien, 29. aprīlī, Ludzas novada Bērnu un jauniešu centrs (Ludzas BJC) un Biedrība KIRA aicina uz talku Runtortas parkā

Paldies ikvienam, kurš pielika savu roku, lai apkārtējo vidi padarītu tīrāku un sakoptāku! Par tīru un sakoptu Ludzas novadu!