Sabiedrība Sabiedrības līdzdalība

Šī gada 15. aprīlī Jēkabpilī notika Latvijas Poļu Savienības (LPS) konference. Tajā piedalījās pārstāvji no Liepājas, Tukuma, Jūrmalas, Daugavpils, Jelgavas, Rēzeknes, Maltas, Krāslavas, Rīgas un Ludzas. Ludzas nodaļu konferencē pārstāvēja Jolanta Strogonova un Jolanta Prīdāne.

Konferencē pārrunātas aktualitātes un apstiprināti ļoti svarīgi un būtiski dokumenti, veiktas un apstiprinātas izmaiņas biedrības "Latvijas Poļu Savienība" statūtos. Tika ievēlēta biedrības valde uz turpmākajiem 5 darbības gadiem. Par jauno biedrības "Latvijas Poļu Savienība" priekšsēdētāju tika ievēlēts Pēteris Dzalbe, kas līdz šim ir darbojies Daugavpils nodaļas valdē.

Poļu biedrības jaunā valde
Attēlā: Jaunievēlētā biedrības "Latvijas Poļu Savienība" valde.

Konferencē tika pārrunāts un akcentēts iepriekšējos gados padarītais. Visi runātāji pievērsa uzmanību tiem jautājumiem, kas biedrībai jārisina tuvākajā laikā. Plašas diskusijas raisīja jautājumi, kas saistīti ar izglītību. Šis jautājums ir aktuāls arī Ludzas novadā. Kādreiz, biedrības darbības pirmsākumos, Ludzas Bērnu un jauniešu centrā darbojās poļu valodas pulciņš. Tagad tuvākā izglītības iestāde, kur var apgūt poļu valodu ir Rēzeknes Valsts Poļu ģimnāzija. Skolai ir īpaša programma poļu valodas apguvei un tajā strādā 3 skolotāji no Polijas.

Ar biedrības "Latvijas Poļu Savienība” paveikto lielā mērā var iepazīties lasot žurnālu "Polak na Lotwe". Arī mūsu novada iedzīvotāji var skatīt šos izdevumus Ludzas galvenajā bibliotēkā.

Noslēgumā konferences dalībnieki pulcējās un nolika ziedus pie pieminekļa Itai Kozakevičai - LR Augstākās Padomes deputātei, izcilai Atmodas laika politiķei, atjaunotās Latvijas Poļu savienības dibinātājai un pirmajai priekšsēdētājai. Rīgas nodaļas dalībnieki izteica priekšlikumu nosaukt kādu ielu Rīgā Itas Kozakevičas vārdā.