Sociālais atbalsts

Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma plāna pasākuma “Atbalsta pasākumi cilvēkiem ar invaliditāti mājokļa vides pieejamības nodrošināšanā” ietvaros tiek plānots atbalsts mājokļa vides pieejamības nodrošināšanai personām ar invaliditāti, kuras:

• strādā (t.sk. pašnodarbinātā persona);
  • mācās (jebkurā izglītības posmā);
  • iesaistīts brīvprātīgā darbā (oficiāli noformētas līgumattiecības);
  • nodarbojas ar paraolimpisko sportu un piedalās nacionālā vai starptautiskā mēroga sacensībās;
  • darbojas nevalstiskā organizācijā;
  • bezdarbnieks, kas piedalās aktīvās nodarbinātības pasākumos;
  • apmeklē dienas aprūpes centru (DAC), specializētās darbnīcas, saņem "atelpas brīža" pakalpojumu.

Pasākuma mērķis ir pilngadīgām personām līdz 63 gadu vecumam (ieskaitot) ar I vai II invaliditātes grupu, kurām ir kustību traucējumi, kā arī bērniem ar invaliditāti no 15 līdz 17 gadu vecumam (ieskaitot), kuriem ir kustību traucējumi, nodrošināt atbalstu mājokļu pielāgošanai, kas uzlabotu šo personu nodarbinātības iespējas un iespēju saņemt dažādus pakalpojumus. Projekta ietvaros var veikt gan individuālā mājokļa pielāgošanu, gan koplietošanas telpu pielāgošanu.

Vēršam uzmanību, ka atbalstam kvalificējas personas, kurām atbilstoši Starptautiskajai statistiskajai slimību un veselības problēmu klasifikācijai (SSK) ir pamatsaslimšana, ko apzīmē ar šādu kodu:

• pilngadīgām personām ar invaliditāti – C40.2; C40.3; C41.2; C41.4; G20; G21; G35; G60; G62; G71; G72; G80; G81; G82; I61; I62; I63; I69; M073; M08; M15; M16; M17; M40; M41; M42; M45; M48; S12; S22; S24; S34; S78; S88; T09.3; T91; T93 (ar ietvertiem apakšgrupu kodiem);
  • bērniem ar invaliditāti – C40.2; G35; G60; G61; G62; G71; G80; G81; G82; I69; M07.3; M08; M16; M41; M42; M43; M51; M53.2; S12; S22; S24; T91; T93 (ar ietvertiem apakšgrupu kodiem).

Ludzas novada Sociālais dienests līdz 2023. gada 6.novembrim aicina atsaukties pašvaldībā deklarētos iedzīvotājus, kuriem būtu nepieciešams atbalsts mājokļu vides pieejamības nodrošināšanā, iesniedzot iesnieguma veidlapu.

Iesniegumam jāpievieno sekojoši dokumenti:

• izraksts no ambulatorās slimnieka medicīniskās kartes (veidlapa Nr. 027/u) vai ārstējošā ārsta atzinums, kurā norādīta pamatdiagnoze (SSK kods) un pievienots ieraksts par konkrēta tehniskā palīglīdzekļa izmantošanu;
  • izziņa, kas apliecina nodarbinātību (mācās, strādā, apmeklē aktīvās nodarbinātības pasākumus, darbojas nevalstiskā organizācijā, iesaistīts brīvprātīgā darbā, nodarbojas ar paraolimpisko sportu, apmeklē dienas aprūpes centru, specializēto darbnīcu vai saņem atelpas brīža pakalpojumu);
  • mājokļa plāns;
  • dokuments, kas apliecina veikto maksājumu par komunālajiem pakalpojumiem (izņemot gadījumu, ja mājoklis tiek īrēts no pašvaldības).

Pielāgojamā mājokļa nosacījumi:

• Ir mērķa grupas personas īpašumā;
  • Pirmās vai otrās pakāpes radinieka īpašumā (jāiesniedz būs mājokļa īpašnieka apliecinājums, ja daudzstāvu namā, tad apsaimniekotāja apliecinājums);
  • Personas īpašumā esoša māja vai tās daļa, dzīvokļa īpašums vai tā daļa;
  • Mājoklis, kurā persona ir deklarējusi savu dzīvesvietu;
  • Ir noslēgts īres līgums vismaz uz 5 gadiem;
  • Nav veikta nelegāla pārbūve un ēka nav avārijas stāvoklī;
  • Nav iekrājušies parādi par dzīvesvietu.

Jautājumu gadījumā par personas atbilstību saņemt projekta atbalstu un iesniedzamajiem dokumentiem lūgums sazināties ar Ludzas novada Sociālā dienesta sociālo darbinieci Santu Seņkovu t. +371 65707421.