Sabiedrība Pašvaldība
Ludzas Mazais ezers 2018. gada decembrī
Attēlā: Ludzas Mazais ezers 2018. gada decembrī

Izvērtējot iespējamo personas dzīvības un veselības apdraudējumu, kā arī ņemot vērā laikapstākļus un faktisko ledus stāvokli, no 2024. gada 2. janvāra ir atcelts aizliegums iedzīvotājiem atrasties uz Ludzas novada administratīvajā teritorijā publiskās vietās esošo publisko ūdenstilpju ledus.

Ludzas novada pašvaldība atgādina, ka vizuāli novērtēts ledus biezums ne vienmēr ir noteicošais faktors drošībai uz ledus, turklāt jāatceras, ka laikapstākļi ir mainīgi, līdz ar to ledus izturība ir zema. Ir svarīgi atcerēties, ka ledus sega uz ūdenstilpēm neveidojas vienmērīgi, tā ir biezāka pie krastiem, bet ūdenstilpes vidū tā var būt plāna un bīstama. Ledus būs plānāks arī vietās, kur ir straume, zemūdens avoti, pietekas, niedres un pie tiltu pārvadiem. Pašvaldība aicina iedzīvotājus būt līdzatbildīgiem, neriskēt ar savu veselību un dzīvību, kā arī atturēt citus no atrašanās uz ūdenstilpju ledus. Pamanot, ka cilvēki ir uzkāpuši uz ledus, ir aizgājuši pārāk tālu no krasta un var rasties problēmas atgriezties atpakaļ, kā arī, ja cilvēks ir ielūzis ledū, nekavējoties jāzvana uz 112.