Būvvalde
Ekspluatācijā pieņemtais tilts pār Garbaru upi

2022. gada 3. augustā ekspluatācijā pieņemts tilts pār Garbaru upi. Tautā dēvētā “Govju tiltiņa”, kas savieno Ludzas pilsētu ar vasarnīcu rajonu, pārbūves darbi tika uzsākti pērnā gada vasarā. Vecā koka konstrukcija tika pilnībā demontēta, un tilts ir uzbūvēts no jauna, tas ir apjomīgākais tilta rekonstrukcijas projekts novada vēsturē, kas gan pašvaldībai, gan iedzīvotājiem ir bijis sen lolots sapnis.

Ekspluatācijā pieņemts tilts pār Garbaru upi
Attēlā, no kreisās puses: Ludzas novada Būvvaldes pārstāvji – Darja Koževnikova un Valērijs Laganovskis, Rims Sankausks – SIA “Viadukts”, pašvaldības izpilddirektors Sergejs Jakovļevs un domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

Garbaru (atsevišķos kartogrāfijas materiālos Plītnīca) upe savieno Mazo Ludzas ezeru, Zvirgzdenes ezeru un Runtortas ezeru. Tilta pārejas vieta atrodas upes posmā, kurš savieno Mazo Ludzas ezeru ar Zvirgzdenes ezeru, 300 m no ietekas Mazajā Ludzas ezerā.

Tilta apsekošana veikta 2020. gada maijā. Līdzšinējā tilta nesošās tērauda sijas un šķērssijas bija korodējušas un tilta brauktuve atradās ļoti tuvu upes ūdens līmenim, šī iemesla dēļ nesošās konstrukcijas pastāvīgi applūda. Tāpat arī tilta nestspēja nav bijusi pietiekoša, lai nodrošinātu smagā transporta pārvietošanos.

Īstenotais projekts būtiski uzlabo satiksmes organizāciju un kustības drošību visiem satiksmes dalībniekiem, tāpat tilta izbūve paver iespējas arī jauna tūrisma pakalpojuma attīstīšanā, tagad ir iespēja izbraukt ar laivu zem tilta.

Remontdarbi paveikti pat ātrāk, kā tas bija paredzēts un jau jūnija beigās tilts bija pieejams autobraucējiem.

Būvdarbus veica SIA “Viadukts” Latvijas – Lietuvas kopuzņēmums (atbildīgais būvdarbu vadītājs Ēriks Krembergs), būvuzraudzības pakalpojumus sniedza SIA “VIATESTI”, projekta autori un autoruzraugi – SIA “Projekts 3”.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste