Projektu aktualitātes
foto

Viena no Ludzas novada pašvaldības galvenajām prioritātēm ir sakārtota transporta infrastruktūra, tāpēc katru gadu pašvaldība iespēju robežās uzlabo satiksmes infrastruktūru un atjauno vai pārbūvē ielas gan pilsētās, gan novada teritorijā. Pagājušajā gadā tika apstiprināts investīciju projekts "Lejas, J. Soikāna un Zvirgzdenes ielu posmu pārbūve Ludzā", būvdarbi tika uzsākti 2022. gadā un 2023. gada 17. jūlijā darbi objektos tika pabeigti. Pašlaik tiek gatavota dokumentācija objektu nodošanai ekspluatācijā.

Projektam finansējums tika piesaistīts saskaņā ar Ministru kabineta 2022. gada 22. februāra noteikumiem Nr. 143 “Noteikumi par kritērijiem un kārtību, kādā 2022. gadā tiek izvērtēti un izsniegti valsts aizdevumi pašvaldībām Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai”.

Lejas, J. Soikāna un Zvirgzdenes  ielas pilda piekļūšanas funkciju, tās atrodas vasarnīcu rajonā, kaut gan Lejas ielā jau ir izveidojies dzīvojamais kvartāls. Pirms projekta īstenošanas ielu brauktuvju segums bija no grants šķembu maisījuma, kas bija nolietojies, nelīdzens ar bedrēm un iesēdumiem. Gar ielas klātni izveidojies apaugums, kas traucēja ūdens atvadi, savukārt sausā laikā putekļi sagādāja neērtības blakus esošajām mājsaimniecībām.

Projekta ietvaros ir sakārtota ūdens atvades sistēma, iztīrīti grāvji, nogāzes stiprinātas ar preterozijas paklāju, uzstādītas jaunas ceļa zīmes, izbūvēts segums ar divkārtas virsmas apstrādi un Zvirgzdenes ielā izbūvētas pieturvietas.

Kopā projekta ietvaros tika pārbūvētas ielas 3,142 km garumā. Projekta ietvaros pārbūvēti šādi ielu posmi:

1. Lejas ielas 0,295 km garumā;
  2. Zvirgzdenes ielas –1,665m km garumā;
  3. J.Soikāna ielas – 1,182 km garumā.

Būvdarbus veica SIA “LV Roads”, būvuzraudzību objektos nodrošināja SIA “Semita” un autoruzraudzību - SIA “ACM Projekts”. Būvdarbu izmaksas sastādīja 450 770.65EUR.