Jaunieši Izglītība Karjeras atbalsts
afiša

4. aprīlī visā Latvijā, tostarp Ludzas novadā, norisināsies "Ēnu diena", kuras laikā skolēniem būs iespēja apmeklēt kādu darba vietu un 4 – 6 stundu garumā vērot interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu.

Ludzas novada pašvaldība piedāvā ēnot domes priekšsēdētāju, Kultūras centra vadītāju, uzņēmējdarbības koordinatoru, Pašvaldības Policijas, Informācijas tehnoloģiju un Finanšu un grāmatvedības nodaļas darbiniekus. Savas vakances pieteica arī pašvaldības iestādes, ļaujot skolēniem iejusties bibliotekāra, sociālā rehabilitētāja u.c. profesiju lomā.

Visas Ludzas novada pašvaldības piedāvātās vakances vienuviet var apskatīt  "Ēnu dienas 2024" oficiālajā tīmekļa vietnē enudiena.lv.  Pieteikties "Ēnu dienām" var līdz 18. martam un atlases trešajā kārtā – 25. martā.

Kopumā Ludzas novadā pieteiktas 40 vakances. Tās var apskatīt šeit.

“Ēnu diena” ir pasaulē atpazīstama un atzīta “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1.–12. klašu skolēniem, kuras laikā tie apmeklē kādu darba vietu un vēro interesējošās profesijas pārstāvja darba ikdienu. Latvijā “Ēnu diena” ir biznesa izglītības biedrības “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) reģistrēta preču zīme. Norises mērķis ir iepazīstināt skolēnus ar dažādu profesiju un nozaru prasībām, lai palīdzētu jauniešiem izvēlēties profesiju un atbilstoši sagatavotos darba tirgum. Šī ir programma, kas jau daudzus gadus sekmīgi iekļauj izglītības procesā karjeras jautājumus, rosinot jauniešus plānot savu nākotni jau skolas laikā. Veidojot sadarbību starp skolu, sabiedrību un darba vidi, Ēnu diena sekmē jauniešu integrāciju sabiedrībā un darba tirgū nākotnē.