Izstāde Kultūra

26. aprīlī Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā tika atklāta Ludzas novada profesionālās ievirzes mākslā pedagogu darbu kopizstāde "CEĻĀ". Kopizstāde ir J.Soikāna Ludzas mākslas skolas, Kārsavas un Zilupes mūzikas un mākslas skolu sadarbības vizualizācija un skanējums, kas jau ir kā tradīcija Ludzas novadā, kurā "..vyss ir pa eistam". Pirmo reizi šāda mākslas skolu pedagogu darbu kopizstāde organizēta 2023. gada aprīlī Ludzas Novadpētniecības muzejā.

Izstādes atklāšanas pasākuma laikā Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs pasniedza šogad pirmo Ludzas novada pašvaldības Atzinības rakstu J. Soikāna Ludzas mākslas skolas pedagoģei Inesei Kaziniecei par radošu, aktīvu un atbildīgu darbu, veicinot katra izglītojamā radošo un māksliniecisko spēju attīstību.

Kā izstādes galveno domu argumentē tās rīkotāji, tad ceļam ir liela nozīme personības dažādos līmeņos: fiziskā, metafiziskā un emocionālā. Mēs katrs individuāli vai kolektīvi veidojam savu ceļu, saskaramies ar izaicinājumiem, izvēlamies savus virzienus. Šīs izvēles atspoguļo mūsu iekšējo pasauli un vērtības.

"Ceļā" var būt dažādas mākslas formas un tehnikas, arī mediji, lai attēlotu “ceļošanas” daudzveidību – sākot no fiziskas pārvietošanās pa ceļu līdz ceļojumam caur laiku, kultūrām, idejām un sapņiem.

Ar šo izstādi tās veidotāji vēlas radīt skatītājā pārdomas par to, kā ceļš veido personības identitāti, izpratni par pasaules kārtību un cilvēka vietu un nozīmi tajā. Autori vēlas ļaut skatītājam aizdomāties par to, ka katrs veido savu nākotni ar ikvienu sperto soli un, ka katra izvēle un darbība ietekmē apkārtējo vidi un sabiedrību kopumā.

Gleznu izstādi varēs aplūkot līdz 2024. gada maija beigām Kārsavas Mūzikas un mākslas skolā, Kārsavā, Vienības ielā 99.

Fotogrāfiju autors: Dainis Poikāns

Ludzas novada profesionālās ievirzes makslā pedagogu darbu kopizstāde “CEĻĀ”  | 26.04.2024.