Projektu aktualitātes Karjeras atbalsts
viaa_karjeras_nedela_relizes_vizualis_karte_1920x1080px-1024x576.png
aloja.lv_lad_es_na.jpg

 

No 11. līdz 15. oktobrim visā Latvijā devīto gadu norisinājās Karjeras nedēļa, kurā piedalījās arī Ludzas novada jaunieši. Karjeras nedēļas laikā skolēniem bija iespēja iepazīt informācijas un komunikācijas tehnoloģiju (IKT) nozari, savukārt vecākiem un skolotājiem – izvērtēt, cik daudz viņi zina par šo nozari, un saņemt ieteikumus, kā palīdzēt bērniem un jauniešiem karjeras izvēlē. Ludzas novadā  Karjeras nedēļas ietvaros norisinājās 4 pasākumi, kuros kopumā iesaistījās vairāk nekā 250 dalībnieku.

Karjeras nedēļā tiešsaistē notika vairāki Valsts izglītības attīstības aģentūras (VIAA) organizēti pasākumi. 7. – 9. klašu skolēni un jebkurš cits interesents mācībstundā varēja izmēģināt radošo programmēšanu, apgūstot Javascript programmēšanas valodas pamatus. Dažu Zilupes vidusskolas  skolēnu atsauksmes par šo nodarbību:

„Diezgan grūti, jābūt ļoti uzmanīgam un precīzam!”

„Es ļoti centos, biju uzmanīga un man viss izdevās.”

„Mani neinteresē programmēšana, pārāk sarežģīti. ”

„Es noteikti turpināšu  apgūt programmēšanu, tas ir interesanti!”

Diskusijā vecākiem, kas tiešsaistē notika 11.oktobrī, tika pārrunāts, kā tehnoloģiju izmantošana ģimenēs un viedierīču lietošanas noteikumi var ietekmēt bērna tālāko karjeru un interesi par tehnoloģijām. Žēl , ka mūsu novada vecāku interese par  šo pasākumu bija zema. Pēc pedagogu karjeras konsultantu aptaujām secināts, ka to vēroja tikai 11 vecāki.

Arī diskusijā jauniešiem, kurā vairāki IKT nozares pārstāvji dalījās stāstos par to, kā viņi nonāca IKT nozarē un ko domā par darbu tajā, piedalījās samērā maz jauniešu. Pedagogi karjeras konsultanti atzīst, ka attālināti uzrunāt un sasniegt jauniešus kļūst arvien grūtāk.

Karjeras nedēļu VIAA īsteno projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros ar Eiropas Sociālā fonda un valsts finansējumu.

Informāciju apkopoja

 Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece, projekta koordinatore

Inese Romanova