Vide
foto

24. augustā Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) konkursa „Sakoptākais mežs" 2. kārtas ietvaros, žūrija dosies trešajā, noslēdzošajā izbraucienā uz Latgali pie īpašuma "Pupmājas" saimnieka Ludzas novadā, "s.Muižnieki" saimnieka Krāslavas novadā un īpašuma "Gaismas" saimnieka Preiļu novadā.

Pēc apskates žūrija noteiks, kurš no visiem īpašumiem ir pelnījis „Sakoptākā meža” titulu. Rezultāti tiks pasludināti meža nozares ikgadējās gada balvas "Zelta čiekurs" pasākumā.

Mediju pārstāvji ir aicināti pievienoties arī pēdējam žūrijas izbraukumam, klātienē iepazīstoties ar mežu īpašniekiem, konkursa organizētājiem, kā arī žūrijas pārstāvjiem.

Konkursanti tika vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Notikuma mērķis ir apzināt labas mežsaimniecības prakses piemērus privātajos mežos un veicināt ilgtspējīgu meža apsaimniekošanu. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.