Sabiedrība
Starptautiskās militārās mācības "Crystal Arrow 24"
Attēlā: Starptautiskās militārās mācības "Crystal Arrow 24", kas norisinājās no 26. februāra līdz 12. martam Ādažu, Limbažu un Siguldas novados. Foto: štvrsž. Gatis Indrēvics

No 3. līdz 5. aprīlim visā Latvijas teritorijā notiks civilmilitārās sadarbības vingrinājums “NATRIX 24”, lai sagatavotu Zemessardzes bataljonus civilās vides informācijas apzināšanā un nodrošināšanā sabiedroto spēku vienībām militāra apdraudējuma krīzes situācijās.

Mācībās piedalīsies karavīri un zemessargi no Sauszemes spēku Mehanizētās kājnieku brigādes, Jūras spēkiem, Mācību vadības pavēlniecības, Zemessardzes, kā arī sabiedroto spēki no Kanādas bruņoto spēku pavēlniecības Latvijā, ASV 5. korpusa, NATO Multinacionālās ziemeļu divīzijas un NATO Spēku integrācijas vienības. Tāpat šajās mācībās piedalīsies arī vairākas Latvijas pašvaldības.

Mācības “NATRIX 24” ir kā praktisks turpinājums vingrinājumiem “NAMEJS”, “PILSKALNS” un “RUPORS” dodot iespēju nostiprināt gūtās iemaņas, tādējādi stiprinot visaptverošu valsts aizsardzības sistēmu Latvijā.

Informāciju sagatavoja:
NBS Apvienotā štāba
I
nformācijas analīzes un vadības departamenta
Komunikācijas pārvalde
E-pasts: prese@mil.lv 
Tālrunis: +371 67071032