Sestdien, 27. jūnijā, reģionālās darba vizītes ietvaros Ludzas novada pašvaldībā ieradās klimata un enerģētikas ministrs Jānis Vitenbergs un ministrijas valsts sekretāre Līga Kurevska un Valsts vides dienesta ģenerāldirektors Andris Ķēniņš. Vizītes mērķis bija klātienē pārrunāt enerģētikas nozares aktualitātes un pašvaldībai stratēģiski svarīgus jautājumus, un ilgtermiņa mērķus enerģētikas jomā. Pašvaldībā ministrijas delegācija tikās ar Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu un izpilddirektoru Sergeju Jakovļevu.
Tikšanās laikā puses detalizēti pārrunāja pašvaldības gatavību nākamajai apkures sezonai un risinājumus energoapgādes pakalpojumu nodrošināšanai krīzes situācijās. Tāpat darba kārtībā bija novada teritorijas attīstības aktualitātes – kopā ar Valsts vides dienesta vadītāju un Klimata un attīstības ministrijas valsts sekretāri pašvaldībai tika prezentētas projekta līmenī sagatavotās teritoriju plānu vērtēšanas vadlīnijas, kas atvieglos pašvaldību teritoriālo plānu saskaņojumu.
Sarunā tika plaši pārrunātas arī patlaban pieejamās valsts atbalsta programmas mājsaimniecībām un pašvaldībām. Klātesošie vienojās turpināt ciešu sadarbību KEM pārraudzībā esošo atbalsta programmu izstrādē, ņemot vērā pašvaldību līdzšinējo praktisko pieredzi šo programmu izmantošanā.
Īpaša uzmanība tika veltīta EIKIS sistēmas izstrādei un testēšanai, lai strauju energoresursu cenu kāpuma gadījumā spētu ātri palīdzēt tiem iedzīvotājiem, kuriem tas visvairāk vajadzīgs. Klātesošie pārrunāja praktisko pieredzi, kas ļāvis samazināt pašvaldībā esošos siltumenerģijas tarifus un iepazinās ar pārskatu par pašvaldības dalību Eiropas Savienības finansējuma piesaistē.
Vizītes noslēgumā Ludzas novada pašvaldības vadība iepazīstināja ministru ar aktuālajiem darbiem un dalību investīciju projektos. Vienlaikus pašvaldības pārstāvji vērsa uzmanību uz izaicinājumiem, ar kuriem patlaban saskaras gan pašvaldība un novads kopumā, gan vietējie uzņēmēji, akcentējot dialoga nozīmi starp valsts pārvaldi un reģioniem.