Pašvaldība Sabiedrība

No 15. līdz 19. septembrim Ludzas novadā viesojās delegācija no Horneburgas pašvaldības. Ārzemju viesi apmeklēja novada tūrisma vietas, iepazinās ar vietējo uzņēmumu darba specifiku un tikās ar Ludzas novada pašvaldības vadības pārstāvjiem.

Delegācija 14 personu sastāvā ieradās Ludzas novadā, ar mērķi iepazīt novadu, lai nodibinātu savstarpējo sadarbību ar Ludzas novada pašvaldību. Mūsu novadā viesojās Horneburgas pašvaldības un Bleidersdorfas muzeja pārstāvji. Brauciena iniciators ir Rainers Krogers, Bleidersdorfas muzeja direktors.

Kā informē Ludzas novada Tūrisma centra centra vadītāja Līga Kondrāte, kas koordinēja šo delegācijas viesošanos, tad Ludzas novada amatnieki vairākas reizes piedalījās tūrisma izstādēs Vācijā, tur arī izveidojies kontakts ar konkrēto pašvaldību.

“Esmu pārliecināta, ka mums izveidosies laba sadarbība. Bija jūtama atsaucība, vēlme un ieinteresētība, kas arī ir sadraudzības veiksmes atslēga. Viesi atgriezās Vācijā iespaidiem bagāti, lai oficiāli apstiprinātu sadarbību savā pašvaldībā”, uzsver Ludzas novada Tūrisma centra vadītāja Līga Kondrāte.

Savas vizītes laikā delegācija viesojās Ludzas novada pašvaldībā, kur norisinājās tikšanās ar novada vadības pārstāvjiem – domes priekšsēdētāju Edgaru Mekšu, Izpilddirektoru Sergeju Jakovļevu, ka arī Finanšu nodaļas vadītāju Līgu Mežuli un Attīstības un plānošanas nodaļas vadītāju Ilonu Igovenu, uzņēmējdarbības koordinatoru Jāni Romancānu.

Pašvaldībā klātesošie tika iepazīstināti pašvaldības darbu, prioritātēm un projektu aktualitātēm iestādē.  

Īpaša uzmanība plānojot vizītes programmu tika pievērsta tam, lai viesi iepazīst vietējo uzņēmēju darba specifiku, lai sadarbība veidotos ne vien tūrisma, kultūras, izglītības, bet arī ekonomiskā jomā.

Ārzemju viesi apmeklēja tādus uzņēmumus, kā SIA “ARIOLS”, SIA “Latgales dārzeņu loģistika” (“Mežvidu tomāti”), Z/S “Lūsēni”, SIA “Organic products”, SIA “Ludza Wood”, SIA “Bencha Muude”, IK “Dambis (“Atpūta Ludzā”), IK “Dzīles” (Malnavas Dzīļu maiznīca), SIA "Latgalessmakovka.lv".

Ludzā delegācija apmeklēja Ludzas Novadpētniecības muzeju, Ludzas Lielo Sinagogu, Amatnieku centru, J. Soikāna Ludzas mākslas skolu, devās pastaigā pa pontonu tiltu, izbaudīja braucienu ar plostu. Viesi atzinīgi novērtēja pilsētā esošos rotaļu laukumus, peldbaseinu, vingrošanas laukumu, stadionu, atzīmējot, ka pilsēta ir skaista un sakopta.

Kārsavā sagaidīja Kultūras nama vadītāja Ināra Rasima un Kārsavas Kultūrvēstures centra “Līču mājas” vadītāja Inta Jurča, centrā organizēta ekskursija, tāpat, delegācija apskatīja baznīcas, iepazinās ar Malnavas koledžu.

Organizēta ekskursija pa Zilupi, kur viesus sagaidīja domes priekšsēdētāja vietnieks Oļegs Agafonovs un Zilupes pilsētas pārvaldnieks Vitālijs Vaļdens. Zilupē delegācija apskatīja Mūzikas un mākslas skolu un filcētāju/ rokdarbnieču darbnīcu, dzelzceļa staciju un kūdras purvu. Ekskursiju vadīja TIC speciāliste Marina Sjakste.  

Apmeklēts Terehovas Robežkontroles punkts, lai iepazītu Eiropas Savienības robežu un situāciju pierobežā.

Viesi atzinīgi novērtēja skaisto dabu, ezeru bagātību, latgaļu kultūru, ēdienu un vidi, īpaši atzīmējot novadnieku viesmīlību un sirsnību.

Ludzas novadā viesojas delegācija no Vācijas | 15.09.2023.-19.09.2023.