Sabiedrība Pašvaldība Ģimene
foto

Pavasara brīvlaikā, četras daudzbērnu ģimenes no Ludzas, Kārsavas un Ciblas, izmantoja izdevību un devās uz Rīgu, lai apmeklētu Rīgas Motormuzeju, jo tā bija balva, ko Ludzas novada pašvaldība ieguva konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2023". Lai brauciens būtu ne tikai izglītojošs, bet arī relaksējošs, ģimenes apmeklēja arī Jūrmalu, kur baudīja pastaigas gar jūras krastu.

Paldies par bildēm Tiltiņu ģimenei no Malnavas!

Ludzas novada pašvaldība konkursā Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” piedalās jau no 2018. gada. Dalība konkursā ir lieliska iespēja apkopot un izvērtēt pašvaldības sniegto atbalstu ģimenēm ar bērniem, kā arī apzināt vietējo iedzīvotāju, jauno ģimeņu vēlmes.

Konkursa ietvaros Ludzas novads ir ieguvis konkursa lieldrauga SIA “Jūrmalas Mežaparki” balvu 3000 eiro vērtībā – jaunam rotaļu laukumam. Rezultātā tika uzstādīts rotaļu laukums pie Ludzas Mūzikas pamatskolas. 2019. gadā Ludzas novada pašvaldība ieguva uzvarētāja titulu “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2019” Latgales plānošanas reģiona pašvaldību grupā un 15 000 eiro naudas balvu. Piešķirtais finansējums tika izmantots jauna rotaļu laukuma izveidei vienā no visbiežāk apmeklētajām vietām Ludzā –  Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”.

Savukārt, 2020. gada nogalē par ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā 2020. gadā tika atzīta Ludzas novada pašvaldība, iegūstot naudas balvu 25 000 eiro apmērā. Veicot iedzīvotāju aptauju un viedokļu apkopošanu tika nolemts šo finansējumu ieguldīt pontonu laipas izveidē pāri Mazajam Ludzas ezeram. Savienojot kluso vecpilsētas daļu ar aktīvās atpūtas zonu Ludzā tagad atrodas Latvijā garākais pontonu tilts.

Pērn, rūpējoties par Ludzas pilsētas parka infrastruktūras sakārtošanu, tika atjaunoti estrādes skatītāju soliņi. Tā nolemts izmantot konkursā "Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2022" iegūto balvu - saņemto finansējumu no Sabiedrības integrācijas fonda 20 000 EUR apmērā.