Kultūra
“Muzeju nakts” Ludzas Novadpētniecības muzejā

Ja pērn Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” ietvaros rīkotās izstādes varējām vērot vien virtuālajā vidē, tad šogad, pēc teju divu gadu pauzes, ikvienam interesentam bija iespēja apmeklēt kādu no “Muzeju nakts” pasākumiem klātienē. Ar daudzveidīgu programmu ciemos aicināja Ludzas Novadpētniecības muzejs.

Šī gada Muzeju naktij tika dota brīvā tēma “Muzeju nakts 2022,” visas norises notika ar devīzi “#TiekamiesTagad”.

Muzeja telpās tika atklāta novadnieces Ingrīdas Ladusānes gleznu izstāde. Tam sekoja Baibas Juhņevičas lugas “Kāzas” izrāde Isnaudas amatierteātra izpildījumā. Skaistu un skanīgu vakaru apmeklētāji varēja izbaudīt kopā ar dziedošo Tihovsku ģimeni un šova “X Faktors” finālisti Dionu Liepiņu.

Muzeju naktī visā Latvijā piedalījās vairāk nekā 190 muzeji un sabiedriskās dzīves organizatori. Vislielākais kultūrvietu piedāvājums bija Kurzemes reģionā, kur durvis apmeklētājiem vēra 60 iestādes. Kopumā reģionos vairāk nekā 133 vietās dažādas aktivitātes rīko pašvaldības un nevalstiskās organizācijas, savukārt Rīgā apmeklētājiem bija atvērtas 53 dažādas kultūrvietas, informē ziņu portāls LETA.

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste