Sabiedrība Pašvaldība
Ludzas novada pašvaldības mājaslapa būs redzama jaunā veidolā!

15.martā Ludzas novada pašvaldības mājaslapa ir redzama jaunā veidolā! Tā ir droša un ērti lietojama gan datorā, gan mobilajās ierīcēs, viegli piekļūstama cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Jaunajā tīmekļvietnē pieejams iepriekšējās mājaslapas saturs, kas sadalīts sadaļās – “Pašvaldība” ,“Novads”, “Pakalpojumi”, “Aktualitātes” un “Kontakti”. 

Jaunā Ludzas novada pašvaldības mājaslapa veidota Valsts kancelejas īstenotā projekta “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” ietvaros un tās adrese saglabāsies līdzšinējā – www.ludzasnovads.lv. Informējam, ka bijušo Ciblas, Kārsavas, Ludzas un Zilupes novadu mājaslapas pēc pilna satura pārnešanas tiks slēgtas.

Jebkuras pārmaiņas rada un prasa pierašanu, tāpēc aicinām iedzīvotājiem būt saprotošiem un ņemt vērā, ka ir iespējamas neprecizitātes, veicot informācijas migrēšanu. Dažās mājaslapas sadaļās informācija tiek pakāpeniski papildināta un aktualizēta. Ja pamanāt neprecizitātes, par nepieciešamajiem satura labojumiem vai tehniskajām problēmām lūgums informēt, rakstot uz epastu antra.barkane@ludzasnovads.lv.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne


Par Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platformu

Valsts kanceleja projektu “Valsts un pašvaldības iestāžu tīmekļvietņu vienotā platforma” (turpmāk – TVP) īsteno kopš 2018.gada. Šobrīd TVP ir vienots un centralizēts pārvaldības risinājums, kurā ir izveidotas un tiek uzturētas vairāk kā 100 valsts un pašvaldību iestāžu tīmekļvietnes. Tā ietvaros iestādēm tika izveidotas jaunas, mūsdienīgas, vienota dizaina vietnes, kuru mērķis ir radīt lietotājiem draudzīgu un atpazīstamu vidi, lai ikviens var ērti atrast nepieciešamo informāciju un sazināties ar valsts un pašvaldību iestādēm. Tīmekļvietņu dizains un sākotnējā informācijas arhitektūra ir tapusi, balstoties uz lietojamības (UX) un piekļūstamības testiem, nodrošinot ērtu vietņu lietošanu no dažādām ierīcēm un pieejamību cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem.

Tīmekļvietņu vienoto platformu izstrādā Valsts kanceleja ciešā sadarbībā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centru, Valsts reģionālās attīstības aģentūru un Kultūras informācijas sistēmu centru. Vairāk par projektu iespējams uzzināt šeit.