Projektu aktualitātes
Parakstīts būvdarbu līgums par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Ludzas pilsētā” īstenošanu

6. februārī tika parakstīts būvdarbu līgums ar SIA “DEREX” par projekta “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Ludzas pilsētā” īstenošanu.

Projekta mērķis ir ieviest un demonstrēt viedās pilsētvides tehnoloģijas Ludzas pilsētā, kas samazina siltumnīcefekta gāzu emisijas, modernizējot pilsētas apgaismojuma infrastruktūru.

Projekta ietvaros Ludzas pilsētas lielajās tranzīta ielās – Jelgavas, Tālavijas un Latgales ielās esošie 252 nātrija (Na) gaismekļi tiks nomainīti uz gaismu izstarojošu diožu (LED) tipa gaismekļiem ar viedām tehnoloģijām – automātisku spilgtuma regulāciju atkarībā no cilvēku/automobiļu klātbūtnes un gaisa piesārņojuma un laika apstākļu moduli. Uzstādītās viedās tehnoloģijas samazinās patērēto elektroenerģijas apjomu, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisijas. Darbus plānots pabeigt līdz šī  gada beigām.

Plānotais elektroenerģijas ietaupījums 112.889 MWh/gadā.

Plānotais CO2 ietaupījums plānots 12.304 tonnas gadā.

Projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšana ar viedajām apgaismojuma tehnoloģijām Ludzas pilsētā”, Nr. EKII- 3/17, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un SIA “Vides investīciju fonds” apstiprināja 2019.gadā. kopējās projekta attiecināmās izmaksas plānotas 282 172 EUR apmērā, no tām Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansējums 197 520.40 EUR jeb 70 % un pašvaldības finansējums 84 651.60 EUR jeb 30 %.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas vadītāja Ilona Igovena