Projektu aktualitātes Pašvaldība
pilskalna remontdarbi
lv eu

Iestājoties būvdarbu veikšanai labvēlīgiem laikapstākļiem, 27. martā atsākti Ludzas pilsdrupu atsegto mūru konservācijas un pilskalna teritorijas labiekārtošanas būvdarbu 1. kārtas darbi.

Laika posmā no 2022. gada 9. decembra līdz 2022. gada 12. decembrim objektā tika pabeigti skatu platformai nepieciešamo skrūvpāļu skrūvēšanas darbi. Pēc skrūvpāļu skrūvēšanas darbu pabeigšanas būvprojekta autors veica nepieciešamās izmaiņas  atsegtā pagalma skatu platformas izbūves risinājumā un būvprojekta grozījumi tika iesniegti saskaņošanai Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē (NKMP).

Ņemot vērā būvprojekta grozījumu izstrādes veikšanai un  saskaņošanai NKMP nepieciešamo laiku, kā arī būvdarbu tehnoloģisko pārtraukumu nepieciešamību, Centrālā finanšu un līgumu aģentūra apstiprināja projekta “Rīteiropas vērtības” grozījumus, pagarinot projekta realizācijas termiņu līdz 2023. gada 31. maijam.

Ludzas pilsdrupu atsegto mūru konservācijas un pilskalna teritorijas labiekārtošanas darbi tiek īstenoti Eiropas reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projekta “Rīteiropas vērtības” (Nr. 5.5.1.0/17/I/007) ietvaros. Projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu Latgalē ar augstu simbolisko vērtību un devumu vietējās, nacionālās un eiropeiskās identitātes stiprināšanai, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus ilgtspējīgai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai reģionā.