Projektu aktualitātes
pilsdrupas_lv_id_eu_logo_ansamblis_eraf_rgb-1.jpg
pilskalns_atsakti_buvdarbi-e1651837721701-300x293.jpg

Iestājoties būvdarbu veikšanai labvēlīgiem laikapstākļiem, 27. aprīlī atsākti Ludzas pilsdrupu atsegto mūru konservācijas un pilskalna teritorijas labiekārtošanas būvdarbu 1. kārtas darbi. Jau veikta elektroapgādes un apgaismojuma tīkliem iepriekš izrakto tranšeju aizbēršana un grunts izlīdzināšana. Visi ar zemes reljefa pārveidošanu saistītie darbi tiek veikta arheologa uzraudzībā.

Turpināsies arī gājēju tilta izbūve – skrūvpāļu skrūvēšana, metāla, koka konstrukciju montāža, apdares dēļu montāža, margu montāža, gaismekļu un elektrības kabeļu izbūve. Gājēju tilta izbūve nodrošinās ērtāku objekta pieejamību apskatei un pasākumu apmeklēšanu visiem novada iedzīvotājiem, pilsētas viesiem un tūristiem, tostarp vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Saskaņā ar Nacionālās kultūras mantojuma pārvaldes izdoto dabu atļauju tiek veiktas izmaiņas būvprojektā, kā rezultātā pils mūri tiks izgaismoti ar prožektoriem, kas izvietoti uz zemes, nevis uz stabiem, tādējādi saglabājot pils mūru vēsturisko ainavu.

Ludzas pilsdrupu atsegto mūru konservācijas un pilskalna teritorijas labiekārtošanas darbi tiek īstenoti Eiropas reģionālās attīstības fonda specifiskā atbalsta mērķa 5.5.1. projekta “Rīteiropas vērtības” (Nr. 5.5.1.0/17/I/007) ietvaros. Projekta mērķis ir saglabāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu Latgalē ar augstu simbolisko vērtību un devumu vietējās, nacionālās un eiropeiskās identitātes stiprināšanai, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus ilgtspējīgai ekonomiskās izaugsmes veicināšanai reģionā.

 

Informāciju sagatavoja:

projektu vadītāja

Ilona Rimša