Projektu aktualitātes
foto

2024. gada 10. jūnijā sāksies klātienes darbs projektā "Leons, Lūcija un es", ko rīko J. Soikāna Ludzas mākslas skola sadarbībā ar biedrību "Teātris azotē". Tās būs trīs dienu laikmetīgās mākslas rezidences ar trim vadošajiem laikmetīgās mākslas māksliniekiem: Gundegu Eveloni, Katrīnu Albuži un Andri Apini. Projekta mērķis ir celt gaismā kultūrvēsturiskos pieminekļus un godināt Ludzā dzimušo un augušo tēlnieku Leonu Tomašicki (1904 – 1996), kurš šogad svinētu savu 120. dzimšanas dienu.

Ar projektu “Leons, Lūcija un es” tā rīkotāji vēlas aktualizēt bērnu un jauniešu vidū novadnieka Leona Tomašicka radošo devumu, vērtības, personības spēku, drosmi, mērķtiecību, apzināt un apgūt tēlniekam nepieciešamās prasmes un dokumentēt to 5-7 minūšu garā video “Leonam Tomašickim – 120”. 

Šī iniciatīva tiek īstenota ar mērķi iesaistīt bērnus un jauniešus kultūras projektu aktivitātēs un radošajos procesos, vienlaikus izpētot tēlnieka un mākslas pedagoga Leona Tomašicka daiļradi. Nodarbības vadīs izcilie profesionāļi: laikmetīgās mākslas māksliniece Gundega Evelone, laikmetīgās dejas māksliniece un horeogrāfe Katrīna Albuže, aktieris Andris Apinis.

Pirmajā dienā trīs grupas bērnu (pa 10-12 bērni grupā) iepazīsies ar katru no māksliniekiem, ievērojot rotācijas principu. Otrajā dienā bērni izvēlas, pie kāda mākslinieka strādās visu dienu, lai piedzīvotu stāstu par Leonu, Lūciju un sevi. Tā būs koprades telpa, kuras procesu filmēs Māris Justs. Trešajā dienā tiks pabeigti kopīgie radošie projekti, kas tiks demonstrēti un novietoti pilsētvidē. 

Rezidences māksliniekiem asistēs J.Soikāna Ludzas mākslas skolas pedagogi - Marika Čerņavska, Iveta Ladusāne, Ineta Zvonņikova, Sabīne Sedlerova, Inese Kaziniece, Inta Terentjeva un Inta Strode, kas tādējādi gūs jaunu sadarbības un radīšanas pieredzi. 

Pievienojoties dažādām nodarbībām, iesaistīšanās ir atvērta arī citiem interesentiem, taču pirms tam lūgums pieteikties zvanot Marikai Čerņavskai +3712918736. Tikšanās vieta J. Soikāna Ludzas mākslas skolā.

Projektu atbalsta "Latgales kultūras programma 2024", "VEREMSRSEZ SIA un Ludzas novada pašvaldība.