Uzņēmējdarbība
Salnavā norisinājās Latgales reģiona biškopju konference

12.augustā Salnavas KN notika VII Starptautiskā Latgales reģiona biškopju konference. Savā pieredzē dalījās ne tikai Latgales biškopju biedrības (turpmāk – LBB) nodaļu vadītāji, bet arī speciālisti no Lietuvas. Pasākuma tēmas – biškopības vēsture, tostarp biškopības attīstība dažādos Latvijas reģionos, par vēsturiskā mantojuma izmantošanas iespējām un pesticīdu izmantojumu pagātnē.

Konferenci atklāja Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, un domes priekšsēdētāja 1.vietniece Ināra Silicka. Konferences laikā bija iespējams iepazīties ar LBB Ludzas, Preiļu, Daugavpils, Balvu, Krāslavas un Rēzeknes nodaļu vēsturi. Pēc ilga pārtraukuma šī konference notika klātienē un par Lietuvas un Latvijas biškopju sadarbību kolhozu laikos dalījās pieredzē Zarasu Biškopības biedrības vadītāja Meilute Močiškyte.

LBB katru gadu organizē biškopju pavasara konferenci un biškopju vasaras saietu. Pēdējos gados biškopju iesācēju skaits ir audzis, lai piesaistītu maksimāli daudz interesantu un satiktu tieši mazo dravu īpašnieki, tika organizēta šāda veida konference tieši Ludzas novada Salnavā. Konferenci organizē LBB un Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs.

Informāciju sagatavoja Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Antra Barkāne