Ilustratīvs attēls

Lai mazinātu resursus un laicīgi sagatavotos 2024.gada nekustamā īpašuma nodokļa (turpmāk - NĪN) maksāšanas paziņojumu izsūtīšanai pa pastu, aicinām iedzīvotājus izmantot iespēju un pieteikties saņemt maksāšanas paziņojumu elektroniski.

Nekustamā īpašuma nodokļa maksātājam ir iespējams ērti aizpildīt pieteikumu elektroniski 3 soļos:

1. Autorizējies portālā www.epakalpojumi.lv, izmantojot interneta bankas vai e-paraksta autentifikācijas rīku;
  2. Sadaļā “Nekustamais īpašums” “E-pasta un SMS pieteikums” norādi pašvaldību, e-pasta adresi un mobilā tālruņa numuru;
  3. Apstiprini ievadītās e-pasta adreses pareizību, atverot saiti saņemtajā e-pasta adreses apstiprināšanas paziņojumā.

Svarīgi! Ja iedzīvotājs aktivizē Latvijas valsts oficiālo e-adresi, tad papildu darbības nav jāveic un pašvaldība automātiski NĪN maksāšanas paziņojumu nosūta uz iedzīvotāja e-adresi.

Ja iedzīvotājam nav iespējams elektroniski aizpildīt pieteikumu, aicinām šo informāciju iesniegt klātienē kādā no Ludzas novada Valsts un pašvaldības vienoto klientu apkalpošanas centriem - Ludzā, Kārsavā, Zilupē vai Blontos.

Iedzīvotāji joprojām ir kūtri elektronisko saziņas līdzekļu izmantošanā informācijas saņemšanā no pašvaldībām, līdz ar to nekustamā īpašuma nodokļa maksāšanas paziņojumu sagatavošana un piegāde pa pastu Latvijas pašvaldībām gadā izmaksā vairāk kā miljonu eiro, liecina veiktie aprēķini. Vidēja izmēra pašvaldībām šīs izmaksas gadā ir ap divdesmit tūkstošiem eiro. Vairāk lasi šeit.