Izglītība Kultūra
foto

2023./2024. mācību gads Ludzas Mūzikas pamatskolas 2. klases audzēknei Adelinai Zeļčai (pedagogs Marina Marčenoka) bija ļoti radošs, veiksmīgs un bagāts ar panākumiem. No desmit Starptautiskajiem konkursiem šajā mācību gadā Adelina izcīnīja trīs GRAND PRIX, sešas 1. vietas un vienu 3. vietu.

Adelinas stiprās puses ir mērķtiecība un ieinteresētība visā, ko viņa dara. Meitene ir ar stipru raksturu, cīnītāja garu un burvīgu smaidu. Čaklums, pacietība, mērķtiecība un talants vainagojas ar panākumiem.

18. janvārī attālināti notika starptautiskais mūzikas konkurss “World Art Games” Spānijā. Šī konkursa mērķis bija iespēja tikt novērtētam no pasaulslavenu profesionālu mūziķu un pedagogu puses, jo žūrijas sastāvā bija aktīvi koncertējoši pianisti un mūziķi. Dalībnieku un konkurentu pulku veidoja konkursanti no Beļģijas, Itālijas, Meksikas, Izraēlas, Slovēnijas, Ukrainas, Turcijas, Puertoriko, Krievijas, Lietuvas, Latvijas, Bulgārijas, Polijas, Baltkrievijas u.c. Galvenā konkursa īpatnība bija repertuāra sarežģītības pakāpe, virtuozitāte un tehniskā brīvība, skatuves kultūra, mākslinieciskā un radošā individualitāte. Šajā konkursā Adelina Zeļča ieguva godpilno Grand Prix (īpašs lepnums – 100 punkti no 100 iespējamiem) vecuma grupā 10 gadi un jaunāki (Adelinai ir tikai 8 gadi). Patīkams pārsteigums bija žūrijas uzaicinājums Adelinai piedalīties starptautiskajā konkursā “SEA SUN FESTIVAL” klātienē Spānijā (Lloret de Mar) no 28. aprīļa līdz 3. maijam, kur orgkomiteja sedz dalības maksu un uzturēšanās izmaksas.

Starptautiskais skatuves mākslas konkurss “SEA SUN FESTIVAL” ir viens no Eiropas cienītākajiem konkursiem, kas spēj apvienot apdāvinātus konkursantus no dažādām pasaules malām, radot “elektrizējošu gaisotni”, kas piepildīta ar mērķtiecību un apņēmību. “SEA SUN FESTIVAL” ir dinamisks konkurss, kas atbilst savam nosaukumam. Dažādu žanru konkursanti saplūst siltajā Vidusjūras piekrastē, izjūtot savstarpējās konkurences atmosfēru.

Konkurss notika gleznainajā Lloret de Mar pilsētā, kas ir satriecoša vieta starptautiskam konkursam. Pilsēta Lloret de Mar atrodas 75 km attālumā no Barselonas, Spānijas Kostabravas piekrastē. Šis konkurss sniedz iespēju solistiem un radošajiem kolektīviem demonstrēt savus talantus. Konkursantus vērtē profesionāla starptautiska žūrija no Spānijas, Francijas, Itālijas, Ķīnas, ASV, izmantojot ekspertu vērtēšanas kritērijus. Viņi vērtē priekšnesumu tehniku, muzikalitāti, emocionalitāti, oriģinalitāti, palīdzot noskaidrot talantīgākos un nopelniem bagātākos dalībniekus.

29. aprīlī pilsētas modernajā teātra ēkā, faktiski bez mēģinājuma (viena minūte uz skatuves, kā tas bieži notiek starptautiskos konkursos), notika pats konkurss. Šajā konkursā piedalījās gan solisti, gan kolektīvi no Indonēzijas, Kazahstānas, Beļģijas, Spānijas, Rumānijas, Vācijas, Turcijas u.c. Pārējās dienās notika dažādas meistarklases, kā arī notika dziesmas apguve, kuru izpildīja visi konkursa dalībnieki galā koncertā.

Interesanti, ka līdz galā koncertam, kas notika 2. maijā, rezultāti nebija zināmi. Taču ilgi gaidītais rezultāts iepriecināja Adelinu un viņas skolotāju – Adelinai, vienīgajai no pianistiem, tika piešķirts gods spēlēt galā koncertā, kas notika galvenajā pilsētas laukumā. Pēc galā koncerta bija viens no intriģējošākajiem momentiem jebkurā konkursā – apbalvošanas ceremonija, kurā Adelina tika apbalvota ar godpilno 1. vietu, balvu un medaļu, bet skolotāja Marina saņēma pateicības rakstu, kas ir nodrukāts uz Spānijas pilsētas Lloret de Mar mērijas īpaša ofsetpapīra.

Kopumā “SEA SUN FESTIVAL” ir mūzikas, dejas un mākslas svētki, kas pulcē dalībniekus no visas pasaules, lai katrs parādītu savas prasmes, mācītos cits no cita un iegremdētos katras pasaules malas bagātīgajā kultūras mantojumā. Konkurss raisa spēcīgas emocijas un rada svētku gaisotni.

Īpašu pateicību Adelinas skolotāja M. Marčenoka vēlas izteikt Ludzas novada pašvaldībai par papildu finansējuma piešķiršanu, Ludzas Mūzikas pamatskolas administrācijai par idejas atbalstīšanu un vecākiem par finansiālo un morālo atbalstu.