Sabiedrība Vide
foto

Lai palepotos ar Latvijas pilsētām, kurās depozīta iepakojumus nodod visaktīvāk, SIA Depozīta Iepakojuma Operators (DIO) izsludina pilsētu izaicinājumu – reģionu iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi iesaistīties un nodot tukšos depozīta iepakojumus savu pilsētu depozīta punktos. Izaicinājuma noslēgumā DIO apkopos datus par nodotajiem apjomiem no š.g. 1.-31. jūlijam un izziņos tās pilsētas, kas nodevušas visvairāk depozīta taras.

Izaicinājuma ietvaros savā starpā sacentīsies sekojoši pilsētu pāri: Ogre un Valmiera, Jelgava un Jūrmala, Mārupe un Salaspils, Cēsis un Sigulda, Kuldīga un Olaine, Ādaži un Ludza, Krāslava un Aizkraukle, Līvāni un Gulbene, Lielvārde un Preiļi, Brocēni un Pļaviņas, Salacgrīva un Koknese, Ilūkste un Ķegums.

Pērn, 2023. gada jūlijā, aktīvākie taras nodevēji izvēlēto pilsētu pāru vidū bija Valmiera, Jelgava, Salaspils, Cēsis, Kuldīga, Ādaži, Aizkraukle, Gulbene, Preiļi, Pļaviņas, Koknese un Ilūkste.

“Vasaras mēnešos atspirdzinošie dzērieni ir lielā cieņā, tādēļ vēlamies pamudināt iedzīvotājus ne vien uz to iegādi un patēriņu, bet arī tikpat aktīvu tukšo iepakojumu nodošanu. Ar šī izaicinājuma palīdzību varēsim noskaidrot atbildīgākās pilsētas Latvijā, kas pašā vasaras vidū – jūlijā – nodos visvairāk depozīta iepakojumu. Jāpiebilst, ka izaicinājumam esam izvēlējušies tādus pilsētu pārus, kuriem ir līdzīgs iedzīvotāju skaits, lai nodrošinātu līdzvērtīgas iespējas visiem. Aicinu iedzīvotājus sasparoties un palīdzēt savai pilsētai iegūt šo titulu – lai uzvar labākie!” iesaistīties sacensībās mudina SIA Depozīta Iepakojuma Operators valdes priekšsēdētājs Miks Stūrītis.

Labā prakse depozīta iepakojumu nodošanai

Lai tukšo depozīta iepakojumu nodošana noritētu ātri un bez aizķeršanās, DIO atgādina par labo praksi tukšās taras nodošanai:

  • Depozīta iepakojumam jābūt pilnībā iztukšotam un bez būtiskiem bojājumiem;
  • Etiķetei jābūt neskartai un ar skaidri nolasāmu svītrkodu un Latvijas depozīta zīmi;
  • Lai nodrošinātu, ka taromātu sensori netiek sasmērēti, aicinām nodot tīrus iepakojumus;
  • Aicinām pirms nodošanas no stikla pudelēm noņemt metāla korķīšus;
  • Sev tuvāko depozīta punktu meklē www.depozitapunkts.lv interaktīvajā kartē.

Gadījumā, ja nesaplacinātu iepakojumu ar Latvijas depozīta zīmi neizdodas nodot taromātā, lūgums sūtīt depozīta punkta adresi, veikala nosaukumu, nodošanas laiku un iepakojuma fotogrāfiju ar labi nolasāmu svītrkodu un depozīta zīmi uz numuru +371 20224214 lietotnē Whatsapp. Savukārt, ja taromātam nepieciešama iztukšošana vai apkope, lūgums vērsties pie konkrētā veikala darbiniekiem.

Aktuālā informācija par depozīta sistēmu pieejama mājaslapā www.depozitapunkts.lv, kā arī “Depozīta punkts” Facebook un Instagram kontos.