Kultūra

Novembris ir Latvijas valsts svētku mēnesis. Atceroties tos, kas atdeva dzīvību par Latvijas brīvību, un gatavojoties svinēt Latvijas dzimšanas dienu, Ludzas novadā norisināsies dažādi pasākumi. Arī šogad Lāčplēša dienā aicinām ikvienu Ludzas novada iedzīvotāju iedegt un nolikt sveces brīvības cīnītāju piemiņas vietās, savukārt, Latvijas Republikas Proklamēšanas dienā, satikties svētku koncertos un ballēs.

10. novembrī

Plkst. 17:00 Malnavas pagasta pārvalde aicina uz aizraujošu  radošo darbnīcu “Rotājies Latvijai!” Malnavas pagasta pārvaldē. Tiks darinātas piespraudes, matu rotas, tauriņi.

11. novembrī, Lāčplēša dienā

Ludzā, no plkst. 14:30 – Atceres brīdis pie piemiņas plāksnes Latvijas Brīvības cīņās kritušajiem Ludzas pilsētas kapsētā. plkst. 15.00 Lāčplēša dienas dievkalpojums un aizlūgums par karavīriem Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas Romas katoļu baznīcā plkst. 16:00 Godinot Brīvības cīnītājus –Gaismas gājiens. Maršruts: no Baznīcas ielas līdz Stacijas ielai, uz domes laukumu Raiņa ielā. Pēc Gaismas gājiena kopīgi vienosimies atmiņu mirklī, pieminot tos, kas cīnījās, lai mēs dzīvotu brīvā Latvijā. Programmā: uzrunas, vīru ansambļa “Ozoli” dziedājums, konkursa “Latvija – manā sirdī” uzvarētāju paziņošana, lauku virtuve. Kārsavā notiks Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis Bozovas brāļu kapos, plkst. 15.00 Gaismots gājiens no Kārsavas KN līdz Bozovas brāļu kapiem; plkst. plkst.15.30 svētbrīdis Bozovas brāļu kapos. Plkst. 12:00 Lāčplēša dienas lukturīšu darbnīca Ranču bibliotēkā.

12. novembrī

Plkst. 15:00 norisināsies Latvijas Republikas Proklamēšanas svētku koncerts “Skaista mana Tēvu zeme” Istras Kultūras namā. Plkst. 18:00 Ludzas Kultūras namā – Viestura Kairiša jaunās, starptautiski novērtētās filmas «Janvāris» īpašais seanss, kurā skatītajiem būs iespēja filmu vērot kopā ar filmas komandu  – režisoru Viesturu Kairišu, aktrisēm Baibu Broku, Alisi Dzeni, mākslinieci Ievu Jurjāni. 

13. novembrī

Nirzas Kultūras nams aicina uz Latvijas svētku dekora (piespraudes) veidošanas radošo darbnīcu. Sākums plkst. 11:00. 

14. novembrī

Ciemos aicina Pildas Kultūras nams, kur notiks Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts. Sākums plkst. 17:00. 

15. novembrī

Plkst. 13:00 notiks tematiskā dzejas pēcpusdiena “Manai Latvijai” Mērdzenes bibliotēkā.

16. novembrī

Plkst. 15:00 – Viktorīna “Ko par Latviju pateikt var daudz?” Kārsavas bibliotēkāPlkst. 18:00 svētku koncerts “Manai Latvijai” Blontu pagasta pārvaldē. 

16. novembrī un 17. novembrī

No plkst. 8:00 notiks pasākums “Te Latvija mana zied”. Atjautīgi uzdevumi u.c. aktivitātes par Latviju Pureņu bibliotēkā, tāpat Pureņu bibliotēkā būs iespējams iemācīties, kā pareizi salocīt svētku lentīti. 

17. novembrī

Plkst. 12:00 – Mērdzenes pamatskolas skolēnu svētku koncerts “Vilksim košu zelta jostu apkārt savu tēvu zemi” Mērdzenes Kultūras namā

Plkst. 15.00 Kārsavas kultūrvēstures centrā “Līču mājas” visi mīļi gaidīti uz tējas pēcpusdienu “Visskaistāko zemi Dievs ir atdevis mums!”. Uzbursim svētku noskaņu ar siltu tēju un pīrādziņiem, klausīsimies Sandras Nagles stāstījumu par tējas fermentēšanu un uzzināsim idejas svētku galdam no Tatjanas Ločmeles mājražošanas uzņēmuma “Cap i cap”.

Plkst. 17:00 Pilsētas kolektīvu svētku koncerts “Latvijai 104” Kārsavas Kultūras namā.

Plkst. 17:00 Ludzas Kultūras namā notiks Latvijas Republikas proklamēšanas 104. gadadienai veltīts svētku koncerts “Vai Tu zini, kas ir Latvija? Tā ir zeme – mūsu Dzimtene”.

Plkst. 19:00  Režisora Ivara Selecka dokumentālā filma “Zemnieki” Salnavas Kultūras namā.

Plkst. 19:00 Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienai veltīts koncerts Malnavas koledžā.

Plkst. 21:00 Svētku balle kopā ar Sintiju no Krišjāņiem Pušmucovas Kultūras namā.

Plkst. 21:00 Latvijas Republikas 104. gadadienai veltīts svētku koncerts ar amatierkolektīvu piedalīšanos Salnavas Kultūras namā.

Plkst. 22:00 Svētku balle kopā ar “Kaspars&Co” Salnavas Kultūras namā.

*18. novembrī, Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienas ietvaros: 

Plkst. 12:00 Koncerts “Daudz laimes LATVIJA!” Mežvidu Kultūras namā; Svinīgā pēcpusdiena “Te ir mana Dzimtene” Ņukšu Kultūras namā. 

Zilupes kultūras namā plkst. 15:00 valsts svētkus ieskandinās “Latvijas Radio bigbends” un dziedātāja Aija Vītoliņa. Tradicionāli uz valsts svētkiem “Latvijas Radio bigbends” atskaņo labāko no jaunākajām bigbenda koncertprogrammām ar latviešu komponistu skaņdarbiem. “Šajā koncertprogrammā “Latvijas Radio bigbends” satiekas ar šarmantās balss īpašnieci Aiju Vītoliņu. Kopā mēs atskaņosim Jāņa Lūsēna dziesmas ar Austras Skujiņas un Ojāra Vācieša vārdiem, kā arī izskanēs vairākas dziesmas no leģendārās grupas “Zodiaks” repertuāra. Jaunums šajā programmā būs bundzinieka un komponistu Andra Buiķa dziesmas. Savukārt instrumentālajā sadaļā izskanēs šī gada jubilāra Gunāra Rozenberga mūzika, maestro Raimonda Paula instrumentālās tēmas, kā arī nedaudz no manas – Kārļa Vanaga oriģinālmūzikas“, tā par svētku koncertprogrammu “Latvijas Radio bigbenda” mākslinieciskais vadītājs Kārlis Vanags.

Plkst. 16:00 Svecīšu akcija – “Iedegsimies Latvijai” Pildas KN laukumā.

Plkst. 19:00 Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. gadadienai veltīts koncerts Ciblas KN | Pēc koncerta – balle;

Plkst. 19:00 Latvijas dzimšanas dienai veltīts koncerts “Sirds šai zemītei ierakstīta” Mērdzenes KN, plkst. 20:00 – “104 dziesmu mirkļi Latvijai” (kopīga sadziedāšanās), plkst. 21:00 – Svētku balle kopā ar Edgaru Čiževski Mērdzenes Kultūras nams. 

*Informējam, ka Latvijas valsts 104. Dzimšanas dienai veltīts svētku koncerts „Par zemi, ko mīlam” Pasienes Kultūras namā, tiek ATCELTS! 

19. novembrī

Plkst. 21:00 Valsts svētku Disko balle Kārsavas Kultūras namā. 

Plkst. 22:00 Vakars jauniešiem “NIGHT PARTY” Pildas Kultūras namā.  Ieejas maksa 2 eiro.


PASĀKUMI VAR TIKT FILMĒTI UN FOTOGRAFĒTI. PASĀKUMU LAIKĀ IEGŪTIE VIDEO UN FOTO MATERIĀLI TIKS IZMANTOTI PUBLICITĀTES VAJADZĪBĀM 

Informāciju sagatavoja Jana Dukaļska, Ludzas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste