Kārsavas kultūrvēstures centrs "Līču mājas"
Attēlā: Kārsavas kultūrvēstures centrs "Līču mājas". Foto: Ralfs Punans

Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” sekmīgi darbojas no 2021.gada, apmeklētājiem piedāvājot iepazīties ar Kārsavas un apkārtnes vēsturi izpētot pastāvīgo ekspozīciju un vietējo tūrisma piedāvājumu. Vēl viens nozīmīgs kultūrvēstures centra darbības aspekts ir vietējās kopienas iesaistīšana dažādās aktivitātēs. Jau par tradīciju ir kļuvusi meistarklašu organizēšana, kurās apmeklētāji var kopā darbojoties apgūt jaunas prasmes, izveidot individuālus dekorus svētku noformējumam, interjeram un interesanti pavadīt brīvo laiku.

Pateicoties Valsts kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas “Latviešu vēsturisko zemju attīstības programma” projektu konkursā “Latgales kultūras programma 2024” iegūtajam finansiālajam atbalstam, šovasar piedāvājam iesaistīties četrās radošo darbnīcu norisēs, kurās būs iespēja iepazīt seno amatu prasmes, integrējot tās mūsdienīgos risinājumos. Esam izvēlējušies galvenos Latgales amatnieku materiālus – mālu, koku un vilnas dziju, no kuriem prasmīgu skolotāju vadībā izveidot unikālus darinājumus. Pirmā nodarbība notiks 15. jūnijā, kurā veidosim vēja zvanus no māla kopā ar Jura Soikāna Ludzas mākslas skolas Nautrēnu filiāles vadītāju, keramiķi Maiju Gailumu. Vēl jūnija nogalē aicinām apgūt vilnas dzijas krāsošanu ar dabas materiāliem, kur ar zināšanām dalīsies tekstilmāksliniece Annele Slišāne, bet jūlijā viņas vadībā no sakrāsotās dzijas adīsim rotaļlietu – zirdziņu. Jūlija sākumā kopā ar mākslinieci Rudīti Kašu izgatavosim dekorus no koka.

Datums 15. jūnijs, 2024
Laiks11.00
Atrašanās vietaKārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas”

Radošā darbnīca ar keramiķi Maiju Gailumu “Vēja zvanu veidošana no māla” Kārsavas kultūrvēstures centrā "Līču mājas"

15.06. plkst. 11.00 Kārsavas kultūrvēstures centrā "Līču mājas" notiks radošā darbnīca ar keramiķi Maiju Gailumu “Vēja…
Datums 29. jūnijs, 2024
Laiks11.00
Atrašanās vietaKārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas”

Radošā darbnīca ar Anneli Slišāni “Dzijas krāsošana ar dabas materiāliem” Kārsavas kultūrvēstures centrā "Līču mājas"

29.06. plkst. 11.00 Kārsavas kultūrvēstures centrs "Līču mājas" aicina uz radošo darbnīcu ar Anneli Slišāni “Dzijas krāsošana…

Meistarklasēs tapušie darbi un iemaņas paliks katra dalībnieka pūrā un, iespējams, iedvesmos apgūt padziļinātāk kādas no prasmēm. Tapušos darbus izvietosim īpašā izstādē kultūrvēstures centrā. Visas nodarbības ir bez maksas, vajadzīgie materiāli tiks nodrošināti. Interesentus aicinām sekot informācijai par pasākumu norises laikiem Facebook lapās “Kārsavas kultūrvēstures centrs "Līču mājas"”;  “Ludzas novads” un Instagram @licu_majas kontā.

Vietu skaits ir ierobežots, tāpēc obligāta pieteikšanās, zvanot uz tālruni +37128080712 vai rakstot uz e-pastu licumajas@ludzasnovads.lv.