Izglītība Karjeras atbalsts
Zilupes vidusskolas audzēkņi apmeklē izstādi "Izglītība un Karjera 2023"

17.februārī Zilupes vidusskolas 9.-10.klašu skolēni apmeklēja Rēzeknes Uzņēmēju biedrības rīkoto profesionālās un augstākās izglītības iestāžu izstādi “Izglītība un Karjera 2023”, kas notika Rēzeknes novada pašvaldības telpās.

Par augstākās un profesionālās izglītības iespējām informēja Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmija, Rēzeknes Tehnikums, LBTU Malnavas koledža, Jēkabpils Agrobiznesa koledžas Barkavas struktūrvienība, Latvijas Universitātes P.Stradiņa medicīnas koledža, Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskola, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitāte, Latgales industriālais tehnikums, Ogres tehnikums, Daugavpils Universitāte, Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskola, Baltijas starptautiskā akadēmija, Rīgas Aeronavigācijas institūts, Smiltenes tehnikums, Valsts robežsardzes koledža, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Valmieras tehnikums, Bulduru dārzkopības vidusskola, kā arī Nodarbinātības valsts aģentūra, Mācību centrs “BUTS” un citi pārstāvji.

Izglītības iestāžu stendos jauniešiem bija iespēja sastapt gan pasniedzējus, gan audzēkņus un studentus, uzzināt kādas mācību un studiju programmas piedāvā katra no iestādēm, kādi ir uzņemšanas nosacījumi un iegūstamā specialitāte. Izstādē varēja saņemt konsultācijas un informatīvos materiālus. Jaunieši varēja piedalīties arī konkursos un meistarklasēs.

Pēc izstādes apmeklējuma skolēni dalījās atziņās, ka tas bija labs, informatīvs pasākums, kurā piedalījās zinoši izglītības iestāžu pārstāvji. Daudzi skolēni saņēma atbildes uz interesējošiem jautājumiem, aktīvākie piedalījās meistarklasēs un konkursos.