Statuss:
Noslēdzies

No 2010. gada marta līdz 2012.gada 31.martam Ludzas novada pašvaldība īstenoja ERAF projektu "Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai". Īstenojot šo projektu, tika uzsākti Latvijas senākās pilsētas vecpilsētas saglabāšanas darbi: renovētas pilsdrupas, sakārtota viena no krāšņākajām ielām ezera krastā, kā arī izveidots komplekss tūrisma produkts - pastaigu maršruts "Atver Ludzu".

Projekta nosaukums - Ludzas vecpilsētas tūrisma objektu renovācija tūrisma attīstībai

Identifikācijas numurs - Nr. PPA/3.4.2.1.1/09/02/009; Līguma Nr. L-PPA-10-002

Programma - ERAF "Infrastruktūra un pakalpojumi"

Īstenošanas vieta - Ludzas pilsēta, Mazā Ezerkrasta iela, Baznīcas iela 56

Īstenošanas laiks - 24 mēneši, 31.03.2010. - 31.03.2012.

Mērķis:

• Projekta vispārējais mērķis: Saglabāt kultūrvēsturisko pilsētvidi un kultūrvēsturisko ainavu, sekmējot kultūras pieminekļu restaurācijas pasākumus un to iekļaušanu ekonomiskajā apritē;
  • Projekta specifiskie mērķi:
    • Nodrošināt Ludzas viduslaiku pils drupu renovāciju, saglabājot tā autentiskumu, attīstīt Ludzas vecpilsētu par jaunu izziņas un kultūras tūrisma produktu, izveidojot tajā jauna tūrisma produkta infrastruktūru;
    • Veicināt Ludzas vecpilsētas atpazīstamību un nozīmību vietējā un ārvalstu tūrisma tirgū, īstenojot atbilstošus mārketinga pasākumus.

Galvenās  aktivitātes - projekts paredz sakārtot tūrisma objektu infrastruktūru Ludzas vecpilsētā un renovēt Ludzas viduslaiku pilsdrupas, lai risinātu galvenās problēmas, kas kavē tūrisma attīstību.

Projekta ietvaros tika īstenotas šādas aktivitātes:

1. Ludzas viduslaiku pils drupu renovācija;
  2. Apgaismojuma renovācija Mazā Ezerkrasta ielā;
  3. Mazā Ezerkrasta promenādes izveidošana (M.Ezerkrasta gājēju celiņa un ielas rekonstrukcija) ;
  4. Mazā Ludzas Ezera krasta labiekārtošana gar M.Ezerkrasta ielu;
  5. Jauna, atraktīva tūrisma produkta izstrāde, izmantojot jauno, marķēto infrastruktūru (maršruta „Atver Ludzu!” izveidošana);
  6. Mārketinga pasākumi objekta popularizēšanai (bukleta, kartes izdošana, jaunizveidotā maršruta atklāšanas pasākums, dalība starptautiskās izstādēs).

Rezultatīvie rādītāji:

• Renovētas/nostiprinātas Ludzas pilsdrupas;
  • Rekonstruēta Mazā Ezerkrasta iela;
  • Apgaismojuma renovācija Mazā Ezerkrasta ielā;
  • Izveidots jauns marķēts maršruts „Atver Ludzu!”;
  • Izdoti bukleti „Atver Ludzu!” (4 valodās);
  • Izdota karte „Atver Ludzu!” (3 valodās).

Projekta kopējās izmaksas - 305 207,84 LVL

ERAF finansējums - 225 184,71 LVL

Pašvaldības finansējums - 80 023,13 LVL

Kontaktinformācija - Ilona Leščinska (Ludzas novada pašvaldības Attīstības un nekustamā īpašuma nodaļas projektu vadītāja; tālr. +371 65707131; mob. +371 29593757; projekti@ludzaspils.lv).

Publikācijas:

Projekta aktivitātes