Sabiedrība Vide Lielā Talka
Pasākuma afiša

Jau 17. gadu pēc kārtas norisināsies Lielā talka, šogad – 27. aprīlī ar moto “Tīri-zaļi-ilgi!”. Arī Ludzas novada pašvaldība jau tradicionāli piedalās lielās talkas aktivitātēs un aicina ikvienu iedzīvotāju piedalīties vides sakopšanas un labiekārtošanas darbos.

Aplūko Ludzas novadā reģistrēto talku vietas https://talkas.lv/apstiprinatas-talkas/ un PIEVIENOJIES!

Lielā Talka šogad notiek divos formātos:

• Kolektīvās talkas: dažādas organizācijas, uzņēmumi, kā arī brīvprātīgie entuziasti aicināti organizēt kolektīvas talkas, oficiāli reģistrējot tās Lielās Talkas mājas lapā un piesakot savas Talkas Atbildīgo personu. Tas nozīmē, ja Jūs vēlaties reģistrēt savu talkošanas vietu, tad pirms tam tas ir jāsaskaņo ar savu pašvaldības koordinatoruLudzas novada pašvaldības lielās talkas koordinators ir vides inženieris Aleksandrs Narnickis.
  • SOLO talkas (ieskaitot ĢIMENES un DUO talkas): talkojiet vienatnē vai kopā ar savu ģimeni, pastaigājoties pa mežu vai sakopjot savas mājas apkārti.

Lielajā Talkā tās dalībnieki aicināti ne tikai vākt atkritumus, bet darīt arī citus labus darbus – stādīt kokus, radīt brīnišķīgas puķu dobes, izgatavot putnu būrīšus, atjaunot žogus, soliņus, tiltiņus u.t.t.. Kā arī aicinām visus jau tagad sākt talkot “ar acīm”. Ja ieraugāt kādu piesārņotu vietu, atzīmējiet to Piesārņoto vietu kartē Lielās Talkas mājas lapā: https://talkas.lv/piesarnoto-vietu-karte/ . Tādā veidā talkotāji zinās, kur sakopšana būtu visvairāk nepieciešama.

TALKAS DIENĀ JUMS BŪS NEPIECIEŠAMI ATKRITUMU MAISI. Lielās Talkas atkritumu maisus mūsu novada talcinieki var saņemt bez maksas, iepriekš piesakot nepieciešamo maisu skaitu pie Lielās Talkas koordinatora Ludzas novadā -  Aleksandra Narnicka.

Maisus bez maksas būs iespējams saņemt 22. aprīlī ikvienā www.talkas.lv reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora. Piepildītos maisus drīkstēs atstāt tikai reģistrētā talkas vietā un par to atrašanās vietu obligāti jāinformē talkas koordinators!

KONTAKTINFORMĀCIJA

Aleksandrs Narnickis

Vides inženieris
aleksandrs.narnickis [at] ludzasnovads.lv

Ar mērķi piesaistīt sabiedrības uzmanību rūpēm par apkārtējo vidi un dabu, Lielās Talkas organizatori izsludina sociālo tīklu konkursu “Zaļais, kur esi?”. Konkurss notiks jau otro reizi un tajā piedalīties aicināts ikviens interesents. Plašāka informācija par konkursu “Zaļais, kur esi?” konkursa nolikumā ŠEIT.

Tiekamies Lielajā Talkā 27.aprīlī! Par sakoptu Ludzas novadu!

Par Lielo Talku

Lielā Talka ir lielākā Latvijas nevalstiskā kustība, kas balstās uz brīvprātīgu līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā, radot saliedētību, pozitīvismu un labi padarīta darba sajūtu. Lielās Talkas tradīcija aizsākās pirms 16 gadiem – ar talku 2008. gada 13. septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana Latvijai tās 90. dzimšanas dienā. 16 gadu garumā talkā piedalījušies aptuveni 500 000 dalībnieku un, salīdzinot ar pirmajiem talkas norises gadiem, atkritumu daudzums ir samazinājies vairāk nekā par pusi. Pēdējos gados arvien vairāk Lielā Talka uzsver vides izglītības un vides un cilvēka veselības ciešo saikni, tāpat notiek arvien vairāk ainavu un pagalmu labiekārtošanas darbu.

2023. gadā kopumā tika pieteiktas 1339 talkas vietas: 894 publiskās atkritumu savākšanas un 445 labiekārtošanas talkas, kā arī 183 Solo talkas.