Kultūra
Amatierteātru brīvdabas izrāžu festivāls ”VEZUMS” jau 4. un 5. jūnijā!

4. un 5. jūnijā Ludzas Novadpētniecības muzejā norisināsies Latvijas Amatierteātru Brīvdabas izrāžu festivāls “VEZUMS 2022” . Divu dienu garumā Ludzas Novadpētniecības muzeja teritorijā ikviens interesents varēs izbaudīt teatrālu izrādi savai gaumei!

Pasākuma rīkotāji ir biedrība “KIRA” un Ludzas novada pašvaldība. Šis festivāls vieno divas Latvijas pierobežas: dienvidu – Bauskas novada Uzvaru un austrumu – senāko Latvijas pilsētu Ludzu. Vienu gadu Uzvarā, otru gadu Ludzā. Šis būs 12. festivāls, kas pulcēs  11 amatierteātrus no 7 Latvijas novadiem un priecēs Ludzas un tās viesu skatītājus ar savu spēli. Un ne tikai – tā būs draugu tikšanās, kurus vieno kopīga mīlestība uz teātri un radošums.

Pirmo reizi festivāls norisinājās 2000. gadā Bauskas novada Uzvarā, bet Ludzā tas pirmo reizi norisinājās 2007. gadā. Pēc 10 gadu pārtraukuma Ligita Valijeva, festivāla idejas autore, 2017. gadā atkal atsāka tā organizēšanu. Šī gada festivāla norisi caurvīs Latgales motīvi. Festivāla ekspertu komisijas sastāvā būs latviešu teātra režisore un skatuves runas pedagoģe Aina Matīsa, aktieris, režisors Haralds Ulmanis un kinorežisore Māra Liniņa. Šogad ierastās balles vietā notiks muzikāls pasākums teātra dziesmu “večerinka”, kur katrs teātra kolektīvs būs sagatavojis divas dziesmas no teātra izrādēm. Divu dienu garumā skatītāji varēs vērot Skultes, Īslīces, Rīgas RTU, Uzvaras, Medņevas, Dzelzavas, Vecsaules, Žīguru, Salnavas, Matīšu un Isnaudas amatierteātru gatavotās izrādes.

 

 


PASĀKUMS TIKS FILMĒTS UN FOTOGRAFĒTS. PASĀKUMA LAIKĀ IEGŪTIE VIDEO UN FOTO MATERIĀLI TIKS IZMANTOTI PUBLICITĀTES VAJADZĪBĀM