Projektu aktualitātes
Projekta aktivitātes

Ar mērķi veicināt vides un dabas resursu saglabāšanu, atbalstīt aktīvu un veselīgu dzīvesveidu, 2022.gada nogalē tika uzsākts īstenot LAD finansēto projektu “Gājēju takas izveide gar Šņitkas krastiem posmā no Telegrāfa ielas līdz Vienības ielai”.

Būvdarbi pabeigti un pieņemšanas nodošanas akts parakstīts 2023.gada 15.jūnijā, savukārt 2023.gada 6.jūlijā Ludzas novada pašvaldības Būvvalde veica atzīmi par būvdarbu pabeigšanu vienkāršotā iecerē, vārdsakot objekts nodots ekspluatācijā.

Projekta ietvaros tika izveidota gājēju taka posmā no Telegrāfa ielas līdz Vienības ielai. Takas garums ir 175 m un platums -1,61 m visas tās garumā, taka veidota no grants šķembu seguma. Izvietoti arī vides labiekārtojuma objekti, savukārt, lai nostiprinātu Šņitkas strauta krastu izveidota arī neliela gabionu atbalstsiena 8 m garumā. Lai saglabātu ainavisko vides dažādību un dabas resursus, tika uzbūvēts gājēju tilts, līdz ar to ir iespēja,izveidotās takas posmā, šķērsot Šņitkas strautu un priecāties par dabas bagātībām,vienlaikus saglabājot strauta līkumoto gultni. Šajā takas posmā ir ierīkotas divas atpūtas zonas, kuras ir labiekārtotas ar parka soliem, atkrituma urnām un apstādījumiem.

Projekta īstenošanas rezultātā tika uzlabota Kārsavas pilsētas ainava un piedāvāts jauns tūrisma objekts vietējiem iedzīvotājiem un tūristiem, kā arī novads veicinā veselīga dzīvesveida popularizēšanu, kas ir būtisks veselības veicināšanas aspekts. Taka kalpo kā pastaigu vieta jaunajām māmiņām un fizisko aktivitāšu cienīotājiem, tirgus apmeklētājiem kā ātra un ērta pārvietošanās kājām no blakus pieguļošām ielām, kā arī iespēja iedzīvotājiem vairāk uzturēties svaigā gaisā, lai uzlabotos cilvēka pašsajūta un dzīves kvalitāte kopumā.

Projekta kopējās izmaksas sastāda 60 793,57 EUR, projekta attiecināmās izmaksas 49541.00EUR, t.sk. publiskais finansējums 45000,00 EUR. Būvdarbus objektā veica SIA “ACUK”, darbi izpildīti profesionāli, laicīgi un kvalitatīvi. Būvuzraudzību nodrošināja  SIA “R4F”.

Gājēju takas izveides darbi tika īstenoti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.-2020.gadam apakšpasākums “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” projekta Nr.22-01-AL34-A019.2201-000004 “Gājēju takas izveide gar Šņitkas krastiem posmā no Telegrāfa ielas līdz Vienības ielai” ietvaros.

Eiropas Komisijas tīmekļa vietne: http://ec.europa.eu/agriculture/rural-development-2014-2020/index_lv.htm