Tūrisms
Ilustratīvs attēls

Ludzas novada tūrisma centrs ar 1. aprīli novada viesiem piedāvā doties audio stāsta vadītā pastaigā pa Ciblas ciematu un izzināt vēl nezināmo par šīs vietas kultūrvēstures un dabas vērtībām. Orientēties vidē palīdzēs 5 vides informatīvās planšetes ar maršruta shēmu un jūsu atrašanās vietas atzīmi (! Sakarā ar laikapstākļiem un ūdens līmeni Ludzas upē 3. audiostāsta pieturpunkta planšete tiks uzstādīta tuvākajā laikā). Eversmuižas audiogidā ir iekļauts skaņdarbs no Ciblas folkloras kopas “Ilža”, kas ar savu dziedājumu priecē jau vairāk kā 30 gadus.

Ciblas audiogids ir tapis sadarbībā ar SIA “Runcis Rudais” un to, trīs valodās – latviešu, krievu un angļu, ir ieskaņojuši Latvijā pazīstamu balsu īpašnieki – aktieris un uzņēmējs Valdis Čirksts un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktieris Anatolijs Fečins. Audiogidu bez maksas var noklausīties Ludzas novada tūrisma mājaslapā www.visitludza.lv, aplikācijā izi.TRAVEL un Qwixi Tour.

Eversmuižas audiogids. Fotogrāfijas autore: Anita Mortuzāne
Eversmuižas audiogids. Fotogrāfijas autore: Anita Mortuzāne
Eversmuižas audiogids. Fotogrāfijas autore: Anita Mortuzāne
Eversmuižas audiogids. Fotogrāfijas autore: Anita Mortuzāne
Tūrisma piedāvājums
Attēlā: Lauku sēta “Plūmes”

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Īpašs piedāvājums Ciblas viesiem – pēc pastaigas iegriezties lauku sētā “Plūmes” uz gardām saldām un sāļām uzkodām pie kafijas vai tējas. Savu ciemošanos gan jāpiesaka ir laicīgi, sazinoties ar saimnieci Maiju (+371 26102725).

Tūrisma virziens – Cibla un apkārtne ir viens no prioritārajiem attīstības punktiem Ludzas novada tūrisma kartē un šajā pusē 2023. gadā tiks atklāti divi jauni marķēti velomaršruti, bet par to stāstīsim tuvākajā laikā. Izejot Eversmuižas kultūrvēstures un dabas taku ar audiogidu, jums būs iespēja atklāt, cik dažāda un neparasta ir bijusi šīs vietas vēsture, un, cik svarīgi šīs liecības ir saglabāt un darīt pieejamas arī turpmāk.

Ludzas novada tūrisma mājaslapā www.visitludza.lv meklē informāciju par apskates objektiem tuvumā un tiekamies pavasarī Ciblā.