Kultūra

“Ar saullēktu Ludzā” augusta otrās nedēļas nogalē, no 12. līdz 13. augustam, Ludza svinēs savus svētkus – 845. dzimšanas dienu.

Pilsētas svētki būs daudzveidīgi un ar plašu svētku programmu, kas aptver dažādas gaumes un vēlmes – veselīga un aktīva dzīvesveida piekritējus, gardēžus, sportistus, erudītus, ballīšu cienītājus, dabas draugus, un, protams, kultūras un mākslas baudītājus – lai ikvienam svētkos būtu interesanti.

Svētku aktivitātes paredzētas dažādās Ludzas vietās, tādā veidā ļaujot svētku apmeklētājiem apdzīvot Ludzas ielas, satikties un atkal apvienoties kopīgās svētku norisēs, koncertos un ballītēs. Aplūko svētku programmu – www.ludzasnovads.lv un pievienojies svinībām.

Bērnus sagaida īpaša dāvana no Ludzas novada pašvaldības: 12. augustā, visas dienas garumā, no plkst. 9.00-21.00 stadionā “Vārpa” darbosies bezmaksas “Piepūšamo atrakciju pilsētiņa”! Plānotas arī sporta aktivitātes: atklātais handbola turnīrs sievietēm un vīriešiem pludmalē “Radziņš”, triatlons, starptautiskās sacensības svarcelšanā, tempoturnīrs šahā.

Pilsētas parkā notiks nebijis, radošs, jautrs, izklaidējošs notikums – Latvijas labāko pavāru “Garšu cīņas”  sabiedrībā pazīstamā TV šovu vadītāja Armanda Simsona vadībā, kurā augstas klases un starptautisku atziņu guvuši šefpavāri Kārlis Mugins, Ina Poļiščenko, Kaspars Jansons, Roberto Meloni un Vanessa Rufino dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs un degustēs. Garākās sviestmaizes – Sandwich pagatavošana un saldējums. Konkursi un viktorīnas. Tā būs vissirsnīgākā Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem.

Muzikālus sveicienus ludzāniešiem un pilsētas viesiem piektdien dāvās Pārmaiņu mūzikas kvartets un ērģelniece Guna Kise, garīgās mūzikas koncertā Ludzas baznīcā. “Skani skaļi” jauniešu dzīvās mūzikas koncertā uzstāsies grupas: Staiguļi, Fak’n Turīs un Margarita Kolosova, kā arī  Ūga un draugi. Uz Disco-Balli aicina grupa “Nakts vīzija” un DJ Deila jeb Daiga Laizāne.  Savukārt, sestdien Ludzā uzstāsies Grupa Eolika!

Skatuves mākslinieki: Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks, Viktors Zmgals, Boriss Rezņiks, Ivars Kalniņš, Raivo Stašāns, Zintis Žvarts, Jānis Miltiņš, Jānis Bērziņš, Jānis Rubiks, Ernests Mediņš, Armands Simsons. SVĒTKU TURPINĀJUMĀ : Nakts balle kopā ar “Svinību Estrādes ansambli”. Vakara gaitā: Īpašs sveiciens ludzāniešiem un svētku viesiem – Muzikālās mākslas naksnīgā performance “Ziedu duets Ludzā”.

Plašajā pilsētas svētku pasākumu klāstā, 13. augustā aicinām satikties “Seno arodu svētku tirdziņā” Ludzas vecpilsētas laukumā no plkst. 9.00. Tirdziņa dalībniekus laukumā un promenādē priecēs arī muzikālās grupas KINGI koncerts.  

Svētku laikā notiks akcijas “Adītāju dāvinājums Ludzai Dzimšanas dienā” prezentācijas pasākums. “Musturprieks” aktīvās dalībnieces jau marta mēnesī aicināja ikvienu interesentu iesaistīties akcijā, aicinot noadīt, vai notamborēt kvadrātu izmērā 15 cm x 15 cm saullēkta tematikā. No šiem kvadrātiņiem tika salikts musturdeķis, kura prezentācija notiks Ludzas pilsētas svētku ietvaros un vēlāk to varēs izmantot novada pasākumu noformēšanā.

Piektdien aicinām uz grāmatas “No sirds Ludzai” prezentāciju, savukārt, muzejā notiks  – “Priestera Stanislava Ladusāna piemiņai”  izstādes atklāšana.

Gaidāmi dažādi paraugdemonstrējumi, radošās darbnīcas un atrakcijas bērniem.

Svētku laikā darbosies:

  • 08.-14.08. no plkst. 11:00-23:00 “Izbaudi Ludzas garšu” – viesmīlība un īpašais garšu baudījums pilsētas ēdināšanas uzņēmumos, brīvdabas kafejnīcās un tūrisma vietās. Atpūta Ludzā – 11.00 – 23.00. Latgaļu kukņa – 13.08. no plkst. 10:00-18:00. 
  • Dažādas atrakcijas un aktivitātes bērniem  
  • 12. augustā – īpaša dāvana bērniem no Ludzas novada pašvaldības: visas dienas garumā stadionā “Vārpa”, Ludzā, Sporta ielā 21, no plkst. 9.00 – 21.00 darbosies BEZMAKSAS “Piepūšamo atrakciju pilsētiņa”!
  • 13. augustā, no plkst. 10.00 – 15.00 notiks  LR Zemessardzes 32. kājnieku bataljona “Militārās tehnikas parāde”, stadionā “Vārpa”, Ludzā, Sporta ielā 21. 
  • 13. augustā, no plkst. 13.30 – 14.30 pie Amatnieku centra un plkst. 15.00 Ludzas pilsētas parkā notiks   “Retro auto izstāde“.

PILSĒTAS SVĒTKU IETVAROS :

  • No 01-08. – 31.08. Foto izstāde “Ludzas kultūras dzīves veidotājs P.A.Baiža” Bibliotēkas 2. st. telpās
  • 06.08. plkst. 10:00 pludmales futbols un pludmales volejbols, Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”
  • 11.08. plkst. 17:00 draudzīgas un spraigas “Ģimeņu sacensības”, Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”
  • 13.08. no plkst. 10:00 braucieni ar plostu no Tālavijas ielas (pret latgaļu kukņu) piestātnes
  • 14.08. plkst. 10:00 Šaha turnīrs, Bērnu un jauniešu centra telpās

12. AUGUSTĀ

12:00 Adītāju dāvinājums Ludzai Dzimšanas dienā

Pilsētas parkā 

Pludmales handbols

Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš”

13:00 Grāmatas “No sirds Ludzai” prezentācija

Pilsētas parkā pie āra bibliotēkas

14:00 “Priestera Stanislava Ladusāna piemiņai” izstādes atklāšana

Ludzas Novadpētniecības muzejā 

15:00 Garīgās mūzikas koncerts “Domājot par tevi….”

Pārmaiņu mūzikas kvartets un ērģelniece Guna Kise

Ludzas Romas katoļu baznīcā 

16:00 “Esi radošs, priecīgs un drošs” radošās aktivitātes bērniem

Pilsētas parkā pie lietussarga soliņa

Svarcelšanas sacensības.

Stadionā “Vārpa” 

17:00 Ludzas pilsētas vidusskolas, Bērnu jauniešu centra JDK ŽIKS jubilejas koncerts

“ŽIKS un draugi – 30”

Ludzas kultūras namā 

20:00 “Skani skaļi” jauniešu dzīvās mūzikas koncerts

Grupas: Staiguļi ,Fak’n Turīs un Margarita Kolosova,  Ūga un draugi

SVĒTKU TURPINĀJUMĀ:

Disco-Balle ar grupu “Nakts vīzija” un DJ Deila jeb Daigu Laizāni

Pilsētas parkā 

13. AUGUSTĀ

08:00  “Diena šeit mums kopā sākas, izbaudīsim to kā nākas” pilsētas modināšana

09:00 “Seno arodu svētku tirdziņš” un muzikālās grupas KINGI koncerts

Vecpilsētas laukumā pie Tūrisma informācijas centra

10:00 “Iepazīsti Ludzu kopā ar mums” pastaigu ekskursija pa pilsētu gida pavadībā

Tikšanās Vecpilsētā 

Svarcelšanas sacensības.

Stadionā “Vārpa”

Pludmales handbols

Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš” 

13:00  Kapusvētki Ludzas kapsētā

15:00-19:00 Latvijas labāko pavāru “Garšu cīņas” sabiedrībā pazīstamā TV šovu vadītāja Armanda Simsona vadībā

Nebijis, radošs, jautrs, izklaidējošs notikums, kurā augstas klases un starptautisku atziņu guvuši šefpavāri Kārlis Mugins, Ina Poļiščenko, Kaspars Jansons, Roberto Meloni un Vanessa Rufino dalīsies pieredzē, sacentīsies savā starpā, vērtēs un degustēs. Garākās sviestmaizes – Sandwich pagatavošana un saldējums. Konkursi un viktorīnas. Tā būs vissirsnīgākā Latvijā mīlētu un starptautiski apbalvotu un atzītu pavāru mijiedarbība ar skatītājiem.

Pilsētas parkā

17:00 Triatlons

Mazā Ludzas ezera pludmalē “Radziņš” (Peldu ielā)

20:00 Grupas Eolika muzikālais sveiciens “Ludza, tu mūsu sirdīs”

Skatuves mākslinieki: Olga Rajecka, Ilona Stepanova, Dainis Dobelnieks, Viktors Zmgals, Boriss Rezņiks, Ivars Kalniņš, Raivo Stašāns, Zintis Žvarts, Jānis Miltiņš, Jānis Bērziņš, Jānis Rubiks, Ernests Mediņš, Armands Simsons)

21:40 Īpašs sveiciens ludzāniešiem un svētku viesiem – Muzikālās mākslas naksnīgā performance “Ziedu duets Ludzā”

SVĒTKU TURPINĀJUMĀ :

Nakts balle kopā ar “Svinību Estrādes ansambli”

Pilsētas parkā 

PASĀKUMI TIKS FILMĒTI UN FOTOGRAFĒTI. PASĀKUMA LAIKĀ IEGŪTIE VIDEO UN FOTO MATERIĀLI TIKS IZMANTOTI PUBLICITĀTES VAJADZĪBĀM!

 

Saulainus mūsu pilsētas svētkus!

Informāciju sagatavoja Ludzas Kultūras nama kultūras metodiķe Karīna Demko-Senkāne,

Ludzas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciāliste Jana Dukaļska