foto
Attēlā: Raiņa iela 26, 26a, Ludzā, kur plānota stāvlaukuma izbūve ar 46 auto stāvvietām, 4 stāvvietas ir paredzētas personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Vairāk nekā gads ir pagājis no dienas, kad tika uzsākts darbs pie vairāku objektu tehniskās dokumentācijas izstrādes, finansējuma piesaistes un iepirkumu izsludināšanas, tas ir apjomīgs sagatavošanās darbs pirms būvdarbu uzsākšanas. 2023. gada 4. augustā ir parakstīts būvdarbu līgums, būvvalde ir akceptējusi būvdarbu uzsākšanas nosacījumus un jau 2023. gada 21. augustā tiks uzsākti darbi projektā “Raiņa ielas atjaunošana un pieguļošās teritorijas labiekārtošana Ludzas pilsētā”.

Šī projekta ietvaros paredzēts sakārtot trīs objektus:

• Raiņa ielas seguma atjaunošana posmā no Latgales ielas līdz Stroda ielai;
  • stāvlaukuma ar skvēru izbūve Raiņa ielā 26, 26a;
  • parka celiņa un atzara atjaunošana posmā no Raiņa ielas līdz PII Pasaciņa un stāvlaukuma izbūve Raiņa ielā 17 (pretī Ludzas novada Sociālā dienesta ēkai).
foto
Attēlā: celiņi Ludzas parkā.

Projekta ietvaros ir paredzēta Raiņa ielas esošā asfaltbetona seguma atjaunošana posmā no Latgales ielas līdz Stroda ielai ar kopēju garumu 660m, esošās gājēju ietves daļēja seguma atjaunošana, jauna stāvlaukuma Raiņa ielā 26, 26a izbūve ar 46 auto stāvvietām, 4 stāvvietas ir paredzētas personām ar funkcionāliem traucējumiem.

Raiņa ielā 17 paredzēts izbūvēt stāvlaukumu ar 37 autostāvvietām, kur divas no tām ir stāvvietas personām ar funkcionālajiem traucējumiem. Stāvlaukumu iesegums būs bruģis, paredzēta arī skvēra un stāvlaukuma apzaļumošana, paredzot hortenziju stādīšanu un uzstādot mazās arhitektūras formas: soliņus, atkritumu urnas un bērnu rotaļu elementu.

foto
Attēlā: ceļš un stāvlaukums Ludzā, Raiņa ielā 17.

Stāvlaukumā Raiņa ielā 26 paredzēts uzstādīt jaunus āra apgaismojuma stabus ar LED gaismekļiem un veikt videonovērošanas izbūvi. Savukārt parka celiņu 232.26 m garumā un atzaru - 188.62 m paredzēts pārbūvēt, ieklājot bruģi.

Šogad notiks tikai sagatavošanas darbi bruģa ieklāšanai laukumos, komunikāciju izbūve laukumā Raiņa ielā 26 un parka celiņa pārbūve, nākamgad paredzēts veikt ielas seguma atjaunošanas, bruģēšanas darbus laukumos un gājēju celiņos, kā arī veikt labiekārtošanas darbus.

Pirmdien tiks uzsākti zemes darbi laukumā Raiņa ielā 26 un 26a, tuvāko māju Raiņa ielā 24, 24A un Stroda ielā 31 iedzīvotājiem lūgums būt uzmanīgiem, ievērot izvietotās brīdinājuma zīmes remontdarbu vietā. Arī stāvvieta Raiņa ielā 17 uz laiku tiks slēgta.

Ludzas novada pašvaldība atvainojas par sagādātajām neērtībām un cer uz iedzīvotāju sapratni būvniecības procesa norises laikā.