Pašvaldība
foto

Piektdien, 12. janvārī Ludzas novada pašvaldībā aizvadīta Tradicionālo konfesiju konsultatīvās padomes sēde, kur tika skatīts jautājums par saistošo noteikumu par līdzfinansējumu nevalstiskajām un reliģiskām organizācijām projekta precizējumu.

Iepriekšējā tikšanās reizē padomes locekļi tika iepazīstināti ar saistošo noteikumu par līdzfinansējumu nevalstiskajām un reliģiskām organizācijām projektu un to, kāds pašvaldības atbalsts turpmāk var tikt piešķirts reliģiskām organizācijām.

2023. gada 27. decembra domes sēdē no deputātiem tika saņemts ieteikums palielināt finansējuma apmēru reliģiskajām organizācijām. 12. janvāra Tradicionālo konfesiju konsultatīvās padomes sēdē vienbalsīgi nolemts precizēt Saistošo noteikumu projektu, paredzot to, ka līdzfinansējums reliģiskām organizācijām tiks paredzēts ņemot vērā draudžu skaitu attiecīgajā konfesijā, ievērojot proporcionalitātes principu.

Saistošo noteikumu projekts ar precizējumiem šobrīd tiek virzīts uz janvāra domes sēdi un tiek skatīts šīs nedēļas komiteju sēdēs.

Sēdē piedalījās Vissvētās Dievmātes Aizmigšanas pareizticīgo baznīcas priesteris Sergejs Kiričenko, Zilupes Jēzus Sirds draudzes un Pasienes Svētā Dominika draudzes prāvests Vitālijs Filipenoks, Ludzas Jaunavas Marijas Debesīs Uzņemšanas draudzes vikārs Lauris Kārklis, kas pārstāv draudzi prāvesta Rodiona Doļas prombūtnē. Luterāņu draudzi attālināti pārstāvēja Mārtiņš Vaickovskis - Kārsavas evaņģēliski luteriskās draudzes prāvests, Ludzas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs, Ludzas novada pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Līga Mežule un Ludzas novada pašvaldības Juridiskās nodaļas vadītāja Kristīne Nikolajeva.

Tradicionālo konfesiju konsultatīvā padome, ar mērķi uzklausīt novadā esošo tradicionālo reliģisko konfesiju problēmas un palīdzēt rast tām atbilstošus risinājumus, izveidota 2022. gadā.

Pašvaldība aicina atsaukties arī citu novadā esošo konfesiju pārstāvjus, kam būtu interese iesaistīties padomes darbā, rakstot uz e-pastu: pasts@ludzasnovads.lv