Datums 23. septembris, 2023
Laiks10.00
Vieta Kārsavas stacijas laukums
Pasākuma afiša

23. septembrī, plkst. 10.00 esi mīļi gaidīts doties industriālajā pārgājienā pa dzelzceļa vēstures līkločiem no Kārsavas stacijas līdz kādreizējai Pureņu stacijai. Kopumā 20 km garajā pārgājienā varēs izzināt ne tikai dzelzceļa vēsturi Kārsavas apkaimē, bet arī apskatīt Kārsavas ebreju kapus un atrast vietu, kur atradās senā Žurlovas pusmuiža.

Pārgājienu vadīs un ar pirmās dzelzceļa līnijas Baltijā vēstures liecībām dalīsies muzeoloģe un novadniece Ineta Zelča Sīmansone, kura šobrīd veic Kārsavas (Bozovas) - Maltas dzelzceļa iecirkņa izpēti un kopā ar vīru atjauno Pureņu stacijas ēku.

Pārgājiena sākuma punkts ir Kārsavas stacijas laukums, kas atrodas Bozovas ciemā, kur plkst. 10:00 uzsāksim ceļojumu. Nokļūt uz sākuma punktu varēs ar kopējo transportu, kas plkst. 9:30 gaidīs pārgājiena dalībniekus pie Kārsavas kultūras nama. Pieteikties pārgājienam var pa tālruni +371 28080712 vai rakstot uz e-pastu licumajas@ludzasnovads.lv. Lūgums ģērbties atbilstoši laikapstākļiem, līdzi paņemt ūdeni un uzkodas, kā arī personu apliecinošu dokumentu.

Pārgājienu organizē Kārsavas kultūrvēstures centrs “Līču mājas” sadarbībā ar Ludzas novada tūrisma centru.