Statuss:
Īstenošanā
Ilustratīvs attēls
Attēlā: Ludzas novada Sociālā dienesta ēka. Foto: Ralfs Punāns

Projekta nosaukums: Ludzas novada Sociālā dienesta ēkas vides pieejamības nodrošināšana Raiņa ielā 16A, Ludzā

Projekta numurs: 3.1.2.1.i.0/1/22/I/CFLA/001

Fonds, programma, aktivitāte: Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma 3.1. reformu un investīciju virzienu “Reģionālā politika” 3.1.2.1.i. investīcija “Publisko pakalpojumu un nodarbinātības pieejamības veicināšanas pasākumi cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem” (MK noteikumi Nr. 582; 20.09.2022.)

Projekta kopējās izmaksas: 134 310,00 EUR, t.sk. Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisma finansējums sastāda 111 000,00 EUR, un Ludzas novada pašvaldības ieguldījums – 23 310,00 EUR.

2023. gada 16. februārī Ludzas novada pašvaldība parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par Eiropas Savienības fonda projekta Ludzas novada Sociālā dienesta ēkas vides pieejamības nodrošināšana Raiņa ielā 16A, Ludzā (Nr. 3.1.2.1.i.0/1/22/I/CFLA/001) īstenošanu. Tas būs pirmais Ludzas novada pašvaldības projekts, kuru līdzfinansē Eiropas Savienības Atveseļošanas un noturības mehānisms.

Vides pieejamība pēdējos gados kļuvusi par vienu no svarīgākajiem pilsētu attīstības faktoriem Latvijā. Tā ne tikai nodrošina cilvēkiem ar ierobežotu mobilitāti komfortu dzīvi un drošu pārvietošanu, kas ir vitāli svarīga no cilvēktiesību aspekta. Diemžēl iepriekšējos gados, būvējot ēkas, to telpu pieejamība pavisam netika ņemta vērā, un tagad ir ļoti būtiski arī agrāk uzceltās ēkās nodrošināt piekļūstamību jebkuram cilvēkam.

Šī projekta rezultātā tiks nodrošināta Sociālā dienesta ēkas Raiņa ielā 16A, Ludzā, vides pieejamība.

Pamata uzlabojumi, kas tiks veikti ēkas 1. stāvā:

• tiks ierīkota apmeklētāju pieņemšanas telpa, kura būs piemērota klientiem ar kustību traucējumiem;
  • tiks renovēta zāle, nodrošinot tai piekļuvi cilvēkiem ar funkcionālajiem traucējumiem;
  • renovēts panduss ar margām;
  • ieejas durvis vērsies automātiski;
  • tiks ierīkota tualete, kas atbilst vides pieejamības prasībām.

Šo būvdarbu veikšanā tiks pielietotas vides pieejamības vadlīnijas publiskām būvēm un telpām. Realizējot projekta darbības, Ludzas novada pašvaldība nodrošinās sniegto sociālo pakalpojumu un informācijas pieejamību visām sabiedrības grupām, tostarp personām ar invaliditāti un funkcionālajiem traucējumiem.

Kontaktinformācija Ludzas novada pašvaldība: vecākā projektu vadītāja Viola Andruščenko; tālrunis +37165707131; e-pasts: viola.andruscenko@ludzasnovads.lv.