Projektu aktualitātes
1-1-1024x683.jpg
hobby-projekts-1.jpg

Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem turpina īstenot pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projektu “No hobija uz biznesu” (turpmāk – Projekts). Tā mērķis ir aktivizēt mājražotājus un amatniekus uzņēmējdarbības uzsākšanai, organizējot pārrobežu tirgus, tirdzniecības misijas, kontaktbiržas, izglītojošus seminārus – diskusijas un radot iespēju saražotās produkcijas tirgošanai ne tikai savā teritorijā, bet arī kaimiņu reģionos.

Kas gan ir mājražošana – tas ir vērtību kopums, kurā atspoguļojas mūsu identitāte, tradīcijas, personīgā attieksme, ģimenes roku darbs, unikalitāte. Tieši tādēļ 14. maijā Kārsavā Projekta ietvaros tika organizēts pasākums “Tirdzniecības misija un kontaktbirža”, kur nolūkā iepazīstināt sevi ar citiem, satikt iespējamos sadarbības partnerus un dalīties vērtīgā pieredzē pulcējās vairāk nekā 30 mājražotāji un uzņēmēji no Ludzas, Valkas, Smiltenes un Balvu novadiem.

Pasākuma laikā dalībnieki piedalījās pieredzes apmaiņas braucienā, kura laikā apmeklēja un iepazina Kārsavas puses vietējos uzņēmējus un mājražotājus. Programma bija piesātināta un daudzveidīga. Ar sajūsmu un lielu interesi tika apskatīta atpūtas vieta “Pasaka” – naktsmītne ar pievienoto vērtību, kur tūristiem ir pieejamas orģināla dizaina koka karkasa mājiņas nakšņošanai. Stādaudzētavā “Pārkalnes” un saimniecībā “Ceļa strazdi” tika gūta pārliecība, ka ar neatlaidīgu darbu hobiju ir iespējams pārvērst biznesā un pat apvienot ar pamatdarbu. Dedzinātavas “Latgolys šmakovka”, kas atrodas ar vēsturiskiem stāstiem apvītajā Malnavas muižas teritorijā, saimnieks sniedza ieskatu par vietējo izejvielu izmantošanu  produkcijas ražošanā un noieta tirgus organizēšanu. Un, protams, ēdiens! Garšu kārpiņām nelika vilties mājražotājas Tatjanas Ločmeles gardās kūkas un mājas restorāna “Dzīles” saimnieces Ainas receptes, kas nes sev līdzi ne tikai garšu piedzīvojumu, bet arī stāstu par ģimeni un latgaliskajām vērtībām.

dewsdese.png

15.maijā amatnieki, mājražotāji un uzņēmēji piedalījās Kārsavas Lielajā tirgū, kur klātesošos priecēja ar neskaitāmiem piedāvājumiem no amatnieku darinājumiem līdz pat izsmalcinātiem kulinārijas šedevriem.

Kontaktbiržas ideja attaisnojās – tika iegūti jauni kontakti, pieredze un iedvesma. Pasākums ļāva satikties līdzīgi domājošiem, dalīties iecerēs, arī šaubās, bet galvenais – deva iedvesmu jauniem darbiem.

Rakstu sagatavoja projekta koordinatore Laima Poikāne

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Ludzas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.