Uzņēmējdarbība Projektu aktualitātes

 

Ludzas novada pašvaldība sadarbībā ar vietējiem uzņēmējiem, amatniekiem un mājražotājiem turpina īstenot pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020. gadam projektu “No hobija uz biznesu” (turpmāk – Projekts). Tā mērķis ir noorganizēt pirmā projektā lielu atsaucību ieguvušos pasākumus amatniekiem un mājražotājiem vēl plašākā apjomā, tas ir, dot iespēju pirmā projekta labumu guvēju (Balvu, Ludzas, Valkas un Smiltenes) un jaunā projekta partnera Valmieras novada iedzīvotājiem iepazīt kaimiņu pašvaldību un reģionu mājražotāju un amatnieku labo pieredzi, kā arī iegūt jaunas zināšanas un prasmes.

Aktīvi, radoši un uzņēmīgi iedzīvotāji ir teritorijas attīstības virzītājspēks. Tieši tādēļ šī gada 29. septembrī Līdumniekos Projekta ietvaros tika organizēts pieredzes apmaiņas seminārs – diskusija, kur nolūkā iepazīstināt sevi ar citiem, satikt iespējamos sadarbības partnerus un dalīties vērtīgā pieredzē pulcējās vairāk nekā 25 amatnieki, mājražotāji un uzņēmēji no Ludzas, Valkas, Smiltenes, Valmieras un Balvu novadiem.

Pasākuma programma bija piesātināta un daudzveidīga. Ar neviltotu izbrīnu un sajūsmu dalībnieki apskatīja “Baložu sētu”, klausījās saimnieka (vairāk nekā 50 gadu pieredze baložu audzēšanā) patiesajā un aizrautīgajā stāstījumā par iespēju sajust dabas dzīves ritmu un par lielo baložu saimi (~30 mājas dekoratīvo baložu šķirnes). Pie tam šajā gadījumā tas nemaz nav bizness – vienīgi vaļasprieks, lolojums, lepnums un hobijs! Kā teica saimnieks - jādzīvo ir paša priekam! Un tam nevar nepiekrist.

Biedrība “Darba un kultūras centrs Līdumnieki” (turpmāk – Biedrība)vieta, kas iedvesmo. Vieta, kur patiess cilvēciskums savijies ar nerimstošu enerģiju un vēlmi darboties. Pasākuma dalībniekiem bija iespēja izbaudīt apskates ekskursiju ar stāstu par vietu Latvijas austrumu pierobežā, kur mājo vietējie amatnieki un mājražotāji, ielūkoties vēstures un mantu krātuvē, kalēja un aušanas darbnīcā, kā arī apskatīt ģimenes kapelu, kas nākusi kā negaidīts pieskāriens, izveidota kādreizējā pienotavas ēkā un veltīta Svētajai Ģimenei. Pasākuma laikā bija iespēja noklausīties arī semināru “Digitālā amatniecība” par pieredzi, iespējām un izaicinājumiem, mūsdienu sniegto iespēju apvienojumā ar seno arodu prasmēm.

Pēc iespaidiem bagātām apskates ekskursijām un semināra dalībniekiem bija iespēja izmēģināt roku kaligrāfijas darbnīcā, ko vadīja kaligrāfijas meistare Velta Knikste, kā arī gūt unikālu pieredzi darbnīcā “Aušanas meistarklase digitālajā tehnikā”. Svarīgi piebilst, ka digitālās stelles Biedrība savā īpašumā ir ieguvusi viena no pirmajām Latvijā. Stelles ir iespaidīgas, un to iespējas – bezgalīgas (ir iespējams noaust pat fotogrāfijas!).

Un, protams, ēdiens! Garšu kārpiņām nelika vilties Biedrības saimnieču gardie ēdieni, kas nesa sev līdzi ne tikai garšu piedzīvojumu, bet arī stāstu par rudeni, dabas veltēm un latgaliskajām vērtībām.

Dienas noslēgumā dalībnieki varēja baudīt silto rudens vakaru, rāmo ezera burvību, Ludzas panorāmu, klausoties Tihovsku ģimenes dziedājumā, kas spēj aizkustināt ikviena sirdi.

Mazas lietas veido lielas atmiņas. Pasākums ļāva satikties līdzīgi domājošiem, dalīties iecerēs, arī šaubās, bet galvenais - deva iedvesmu jauniem darbiem. Mums tik tiešām ir ar ko lepoties!

Šī publikācija ir sagatavota ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tās saturu pilnībā atbild Ludzas novada pašvaldība un tā var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.