Projektu aktualitātes Izglītība

Kopš 2017. gada marta, Izglītības kvalitātes valsts dienests, sadarbībā ar pašvaldībām, īsteno Eiropas Sociālā fonda projektu Nr. 8.3.4.0/16/I/001 “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai”. 2023.gads ir pēdējais projekta īstenošanas gads.

21. septembrī Rīgas Latviešu Biedrības nama Lielajā zālē notika projekta “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” noslēguma konference “Vakar. Šodien. Rīt”. Tajā par paveikto projekta laikā stāstīja projekta komandas pārstāvji, sadarbības partneri un eksperti. Galvenā atziņa – projekts PuMPuRS ir bijis nepieciešams un sniedzis būtisku atbalstu tiem skolēniem, kuriem identificēti priekšlaicīgi mācību pārtraukšanas riski. Konferencē bija iespēja piedalīties arī kādā no ekspertu darbnīcām, lai iegūtu jaunas zināšanas, atgādinātu sev to, kas piemirsts, vai vienkārši iedvesmotos ikdienas darbam.

Konferencē piedalījās Ludzas mūzikas pamatskolas projekta koordinatore D.Tihovska, Ludzas pilsētas vidusskolas projekta koordinatore I.Kalverša, Mērdzenes pamatskolas projekta koordinatore I.Malaka, Ludzas novada projekta koordinatore S.Leščinska un Ludzas novada bāriņtiesas pārstāve A.Kozlovska.

5.oktobrī notika projekta  “Atbalsts priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanai” konference “Caur sadarbību uz veiksmi. Pašvaldību prakse PMP prevencijā.” Konferences laikā notika lekcijas, tika izstāstīti pieredzes stāsti un prakses piemēri pašvaldībām, tika saņemti ekspertu ieteikumi. Konferencē piedalījās ārvalstu lektori - Terhi Vilén, projekta "Iesaistošs skolas sabiedriskais darbs" vadītāja Somijā stāstīja par Ūsimā reģionā radīto un praksē pielietoto metodi mācību pārtraukšanas prevencijai. Par Iekļaujošas sistēmas principu piemērošanu daudznozaru komandām skolās un to apkaimēs PMP prevencijai, par galvenajiem stratēģijas un īstenošanas aspektiem Īrijā stāstīja izglītības psiholoģijas profesors, Dublinas Universitātes Izglītības institūta Kompensējošās izglītības centra direktors Pauls Downes.

Konferencē piedalījās Ludzas BJC jaunatnes lietu speciāliste S.Binovska un Ludzas novada projekta koordinatore S.Leščinska.

Lai pašvaldības varētu iesaistīties nākamajā ESF projektā, kurš sāksies 2024.gadā un būs orientēts uz priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas samazināšanu, katrai pašvaldībai ir jāizstrādā prevencijas sistēma PMP novēršanai un līdz novembrim jāapstiprina domes sēdē. Ludzas novadā šāda sistēma ir izstrādāta. Novada pašvaldības 27.septembra domes sēdē tika apstiprināts dokuments  “Priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēma un ieviešanas plāns Ludzas novadā”.