Sociālais atbalsts
attēls

No 2024. gada 1. janvāra tiek nodrošināts valsts finansēts paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojums pacienta dzīvesvietā, kas ietver veselības aprūpes pakalpojumus (ārstēšana un slimības radīto simptomu novēršana) jeb veselības komponenti un sociālos pakalpojumus (sociālā aprūpe mājās, psihosociālā rehabilitācija un tehniskie palīglīdzekļi) jeb sociālo komponenti.

Kurzemes reģionā, Latgales reģionā un Rīgas kreisā krasta pusē un Jūrmalā, Mārupes, Olaines un Ķekavas novados šo pakalpojumu nodrošina SIA “Magnum Social & Medical Care” centrs “RŪRE”.

Uzsākot pakalpojumu koordinators organizē ārsta un sociālā darbinieka pirmreizējo vizīti personas dzīvesvietā veselības, vides un sociālo apstākļu  izvērtēšanai un personas individuālā terapijas un sociālās aprūpes plāna izstrādei.

Veselības komponentes ietvaros tiek nodrošinātas ārsta vizītes, diagnostika un terapijas plāna izstrāde, ārstu palīgu un māsu regulāras vizītes pie pacienta terapijas plāna izpildei, brūču un dažādu stomu aprūpe, kā arī fizioterapeita un ergoterapeita pakalpojumi. Veselības aprūpes pakalpojums tiek sniegts 24/7 režīmā. Tāpat veselības komponentes ietvaros nodrošina pacienta un piederīgo telefonisku konsultāciju 24/7 režīmā, pacienta un piederīgo apmācību, kā arī koordināciju ar citām ārstniecības iestādēm pacientam veselības pakalpojumu nodrošināšanai tajās un transportēšanu ar specializēto transportu no un uz ārstniecības iestādēm. Tādējādi pacientiem tiek nodrošināta visa nepieciešamā veselības aprūpe.

Sociālās komponentes ietvaros nodrošina pacientiem un piederīgajiem psihosociālo atbalstu (psihologs vai kapelāns), aprūpētāja pakalpojumus un pacientam nepieciešamos tehniskos palīglīdzekļus.

Pakalpojumu var saņemt pilngadīgas personas, kurām ir IV vai V līmeņa stacionārās ārstniecības iestādes ārstu konsīlija lēmums par indicētu paliatīvo aprūpi dzīvesvietā.

Pakalpojuma ietvaros psihosociālo rehabilitāciju var saņemt personas tuvinieki - ar attiecīgo personu vienā mājsaimniecībā dzīvojušās vai dzīvojošas personas, personas, starp kurām pastāv radniecības vai svainības attiecības, vai citas aprūpē iesaistītas personas. Tuvinieki saņem psihosociālās rehabilitācijas pakalpojumu (sociālā darbinieka,  psihologa vai kapelāna atbalstu) personas aprūpes plānā noteiktajā apjomā un piecas konsultācijas gada laikā sērošanas periodā.

Pakalpojums pacientam un viņu piederīgajiem ir bez maksas.

Ģimenes ārstiem, ārstiem speciālistiem, pacientiem un viņu piederīgajiem papildus informācijas saņemšanai par pakalpojumu, kā arī atbalsta saņemšanai ārstu konsīliju organizēšanā, lūdzam, sazināties ar attiecīgā reģiona SIA “Magnum Social & Medical Care” centrs “RŪRE” koordinatoru: